Sorumluluk Duygusuyla ve Dava Ruhuyla Hareket Ediyoruz

0

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “İlkadım İlçesi’nin 13. Büyük Kongre’de ilk kongre yapılacak ilçe olarak belirlemesi bizleri gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır. Bu ilçe ve il kongrelerinde seçilerek görev yapacak kadrolarımız Samsun’da MHP’yi 2023’e ulaştıracak kadro, siyaset ve programın belirlenmesini de sağlayacaktır” dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 4 Temmuz’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlığında Ankara’da düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nın ardından il parti binasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

MHP’li Başkan Karapıçak, “4 Temmuz’da Ankara’da düzenlenen “İl Başkanları Toplantısında Genel Başkanımızın talimatlarını aldık. ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye’ olacak sloganıyla Milliyetçi Hareket Partisi 13.Olağan Büyük Kurultayı’mıza giden süreçte, Siyasi Partiler Kanununa uygun olacak şekilde yapılması lazım gelen il ve ilçe kongrelerimiz 9 Ağustos 2020 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçesiyle birlikte başlayacaktır. Bu 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılına denk gelen süreçte Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Samsun’u ve Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ilçemiz olan İlkadım ilçesinin 13. Büyük Kongre’de ilk kongre yapılacak ilçe olarak belirlemesi bizleri gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır. Bu ilçe ve il kongrelerinde seçilerek görev yapacak kadrolarımız Samsun’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni 2023’e ulaştıracak kadro, siyaset ve programın belirlenmesini de sağlayacaktır. Bu büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olarak kadrolarımızı ve yol arkadaşlarımızı belirleyecek, çok çalışacak ve disiplin içerisinde parti politikalarına uygun olarak gece-gündüz yılmadan, mesai mefhumu gözetmeden çalışacağız. Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘Yolumuz uzun, zahmetli ve çetindir.’ Yardımcımız Allah, ilham ve irademizin yol başçısı büyük Türk milletidir” dedi.

Başkan Karapıçak, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gündeme dair açıklamalarını ileterek; Ayasofya Camisi’nin ibadete açılması, Covid-19 salgını süreci, sosyal medya hassasiyeti ve yasal düzenleme, barolar ile ilgili yasal düzenleme süreci, terörle mücadele, Libya ve Suriye konuları ile Kıbrıs ve Ege’deki sorunlara dair bilgilendirme yaptı. Karapıçak, son olarak şu sözleri kullandı; “İçinden geçtiğimiz bu hassas dönemde; istiklal için birlik, istikbal için dirlik ortak paydamız olmalıdır. Sorumluluk duygusuyla ve dava ruhuyla hareket ediyoruz. Tüm yöneticilerimize, üyelerimize, bizlere gönül veren, oy veren Samsunlu hemşehrilerimize de yakışan budur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz