Sonunda İsyan Etti: Gücünüz Esnafa Mı Yetiyor?

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanvekili Savaş Kiraz, korona virüs tablosunda ‘çok yüksek riskli il’ konumunda yer alan Samsun’da dükkanların kapalı olduğuna işaret ederek, sert eleştiriler yöneltti.

Sosyal medyadan paylaşım yapan Savaş Kiraz, “Şu sıcak koltuklarında oturup, her ay tıkır tıkır maaşları hesaplarına yatanlar arkadaşlar. En başta siz siyasiler! Duyun beni. İki gündür denetim yapıyoruz ve yaklaşık 50 iş yeri gezdik. Gezdiğim esnafın yüzde 95’i boştu. Bu salgını yayan esnaf değil” dedi.

TEPKİ PAYLAŞIMI
SESOB Başkanvekili Kiraz, “Esnafın işyerine gelen müşteri yok ki, virüs esnafın iş yerinden yayılsın! Ve bir çok işyeri kuralların hepsine de uyuyordu. Sorun esnafta değil. Ama ceremeyi esnaf çekiyor. Esnafın tek sorunu sizin virüslü kafalarınıza bu durumu anlatamıyor olması. Virüsü yayan esnaf değil. Sokaklarda gezen tedbir almayan vurdumduymazlar. Ama sizin gücünüz esnafa yetiyor. Bir yetkili esnafa keseceği cezayı yiyorsa şu partilerin genel kurullarını tıklım tıklım dolduranlara kessin. Alnından öpeyim. Hadi hadi hadi” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz