Siyasilerin Mantığında Yoksun

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanvekili Savaş Kiraz, KOSGEB destek şartlarının belirlendiğine dikkati çekerek, aranan kriterlere tepki gösterdi.

Savaş Kiraz, “KOSGEB kredi şartları belli oldu. Ne oldu? Bana göre dağ fare doğurdu” dedi.

HANGİ ESNAF YARARLANIR?
KOSGEB’in açıkladığı mikro işletmelere 30 bin, küçük işletmelere 75 bin TL 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz destek programının şartlarını paylaşan SESOB Başkanvekili Kiraz, “İmalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan işletmeler, 2019 yılı Mayıs ayından önce kurulmuş olan, 2019 net satış hasılatı en az 75 bin TL olan, 2020 ilk 5 ay KDV beyannamesinde 2019 ilk 5 ay KDV beyannamesine göre yüzde 25 gelir kaybı olan, 2020 mart ayı istihdam sayısını 2021 Mart, Nisan, Mayıs ayında koruyor olan, yasal limitlerin üzerinde vadesi geçmiş ve tecil/taksitlendirilmemiş vergi yada SGK borcu olmayan, pandemi süresinin başlangıcında tüm esnaflara devlet bankalarınca kullandırılan 25 bin TL’lik işe devam kredi paketi ile KOSGEB KOBİ Finansman desteğinden faydalanmayanlar destek programına başvurabilecek. Mikro ölçekli işletmelere 30 Bin TL, küçük ölçekli işletmelere 75 Bin TL faizsiz kredi KOSGEB üzerinden kullandırılacak. Ödemesi 2024 yılından başlayarak 4’er aylık taksitlerle yapılacak. Başvurular; 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Hangi esnaf bu krediden yararlanır” diye konuştu.

EY ESNAF SEN BİR HİÇSİN
“Ey Esnaf, sen ne küçük, ne mikro, ne de ortasın. Sen bu siyasilerin mantığına göre yoksun. Sen bir hiçsin” diyen Savaş Kiraz, şöyle konuştu; “”Şu yurt dışına para kaçıran iki tosuncuğun götürdüğü paranın yarısı esnafa verilmedi. Onlar 3 milyar dolar kaçırdı! TL’ye siz çevirin. Birde tüm esnafa yapılan yardımla karşılaştırın. Hadi yapın hesabı. Zorla kapatılan Esnaf ne aldı? Karşılaştırın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz