Siyasette Mahalle Tartışması Başladı

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in belediye meclisinde CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin eleştirileri karşısında söylediği ‘Karşı mahallede yer almayın’ sözleri ve Sayıştay’ın 4.1 milyon liralık kamu zararı soruşturması karşısında söylediği ‘Sayıştay’ın kararları tavsiyedir’ sözleri yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Başkan Mustafa Demir’e yüklendi.

CHP’li Başkan Türkel, muhalefete yönelik ‘Karşı mahallede yer almayın’ telkinine tepki gösterdi.

“Mustafa Demir’i hedef alın hiç. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i hedef alıyorsunuz” sözlerini eleştiren Türkel, “Ben CHP Grup Başkanı ve İl Başkanı olarak duyuruyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i hedef alıyoruz. Sayıştay, devletin denetim mekanizmasıdır. Tespit ettiği usulsüzlükleri ‘tavsiye’ diye küçüksemek kimsenin haddi değil. Sayıştay, vakıflara verilen binlerce lirayı ve okula harcanan milyonlarca liranın mevzuata aykırı olduğu tespitinde bulundu.O dönemki mecliste bulunanlardan savunma istedi. Başkan bu usulsüzlükler karşısında ne yapacak? Onu açıklasın” dedi.

‘BİZ ESNAFIN MAHALLESİNDENİZ’
CHP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde pandemi nedeniyle kapatan esnafa ve işsiz kalan vatandaşlara yönelik destekte bulunulmasını öngören teklifinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesini eleştiren CHP İl Başkanı Fatih Türkel, “Darda olan esnafa ve işsiz olan vatandaşlara destek olunması için CHP ve İYİ Parti Meclis Üyelerimiz, öneride bulunmuştur. Ancak teklif, AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin ve Başkan Demir’in tavrı ile reddedilmiştir. Başkan Demir, muhalefete ‘Karşı mahallede yer almayın’ telkininde bulunmuştur. Başkan Demir’e soruyoruz; Biz dükkanını kapatan, iflas eden tüccarın, işsiz kalan vatandaşın mahallesindeyiz. Siz hangi mahalledensiniz. O makamdan ininde kentin sokaklarında esnafları ve vatandaşları bir dinleyin. Sorunlara çare olun” açıklamasını yaptı.

Türkel, “Esnaf ve vatandaş perişan. Çıkında makamdan bir görün hallerini” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz