Sivas’ta Esnafa Bin Lira Samsun’da Koli Bile Yok

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin talep etmelerine rağmen üyelerine gıda kolisi vermediği iddiasını gündeme taşıyan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (SESOB) Başkanvekili Savaş Kiraz, korona virüs nedeniyle işyerlerini kapatan esnafa sahip çıkan Sivas Belediyesi’ni örnek gösterdi.

Sivas Berberler Odası’nın AK Partili Sivas Belediyesi’ne teşekkür ettiği paylaşımı kendi sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Kiraz, “Kimse bilip bilmeden ahkam kesmeyecek. Samsun’da hangi belediye esnafa ne yaptı, çıksın açıklasın” dedi.

AÇIKLASINLAR ONLARI ALKIŞLAYAYIM
SESOB Başkanvekili Kiraz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kimse bilip bilmeden ahkam kesmeyecek. Buyrun Sivas Belediyesi tam 556 üyenin her birinin hesabına 1000 TL para yatırdı. Yani 556 bin lira kapalı esnafa para yardımı yaptı. Hatta bir daha ki ayda bu para yatıracak. Tam 1 milyon 112 bin lira. Yani Sivas Belediyesi oradaki kapalı esnafına 2 bin TL yardım yapıyor. Hadi buyurun isteyen araştırsın. Tebrikler Sivas Belediyesi. Burada kapalı esnafa hangi belediye ne yapmış çıksın açıklasın. Belki yapılmıştır da benim haberim yoktur. Açıklasınlar bende tüm kalbimle alkışlayayım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz