Site Cami Esnafı İtiraz Ediyor

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda yapmayı planladığı kentsel dönüşüm çalışmalarının yankıları sürerken, Site Cami’nin çevresini ilgilendiren bir dönüşüm ile ilgilide karar alındığı ortaya çıktı. Site Cami esnafları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karara itiraz etmeye başladı.

Başkan Mustafa Demir, “Cumhuriyet Meydanı’nda sokak sağlıklaştırma projesinin tespitine başlıyoruz” dedi, bölge esnafı ‘sessiz sedasız’ yürütülen yıkım planlaması nedeniyle şaşkına döndü. Daha meydan konusu gündemdeyken şimdi de Site Cami ve çevresindeki esnafı yıkım korkusu sardı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Site Cami ve çevresini ilgilendiren karar da alındığı ortaya çıktı.

DİLEKÇELER TESLİM EDİLİYOR
Esnaflar, F36b22b paftası uygulama imar planı f35b22b 1 e paftasının bulunduğu alanın ‘kentsel dönüşüm ve gelişim proje’ alanı olarak belirleyen meclis kararına itiraz dilekçelerini vermeye başladı.

Cumhuriyet Meydanı çevresindeki projeye Site Cami çevresinin de dahil edilmesinin istihdam ve ticaret açısından kentin iş hayatına büyük bir darbe olacağını dile getiren esnaf, “Oldu bittiye getirilmesin. Büyük bir hata olur. Geri dönülmesi ve telafi edilmesi olmayan zarar verir Samsun esnafına” açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet Meydanı dönüşüm projesinde 6 iş hanının yıkılması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz