Sırası Gelen Aşı Olsun

0

Birleşik Kamu İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, vatandaşlara ve eğitimcilere yönelik aşı çağrısı yaptı. Samsun’da okul öncesi, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin devam ettiğine işaret eden Kara, virüsün en çok kapalı ortamlarda bulaştığına dikkat çekti, “Sırası gelen aşısını olsun” mesajını verdi.

AŞILARINI YAPTIRSINLAR
Başkan Rüstem Kara, “Samsun’da Alman Biontech ve Çin Sinovac aşıları randevulu şekilde yapılıyor. Sağlık Bakanlığımız da vatandaşlarımızın aşıyı seçme konusunda özgür olduğunu duyurmuştu. Öğretmenlerimiz aşı konusunda pıhtılaşma çekincesi yaşıyorlar. Ancak biz bilime inanıyoruz. Sadece eğitimcilerimiz değil, vatandaşlarımızda sırası gelen aşı olmalıdır” dedi.

VİRÜSÜN ŞAKASI YOK
Kendisinin korona virüs aşısı olduktan 7 gün sonra virüsü kaptığını ve hafif geçirdiğini belirten Birleşik Kamu İş Sendikası Başkanı Kara şunları kaydetti; “Aşı olduktan 7 gün sonra virüsü kaptım. Hemen kendimi karantinaya aldım. 4 gün oldu karantina biteli ve hafif atlattım. Yüz yüze eğitime devam eden öğretmenlerimiz risk altındalar. Samsun’da 3 ay içerisinde 3 öğretmenimizi kaybettik. Korona virüsün şakası yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz