Şipşak Otopark Davalık Oluyor

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Canik’te 18 binayı ilgilendiren ve kimsenin haberi olmadan İl Encümeni’nde kabul edildiği iddia edilen otopark projesi, vatandaşlar tarafından yargıya taşınıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde iki adada 18 binayı ilgilendiren yerde yeraltı otopark yapmak için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi İl Encümeni pandemi sürecinin yoğun yaşandığı Nisan ayında toplanarak otopark ile ilgili karar aldı. Söz konusu karar Haziran ayı başında kamulaştırma yapılacak alandaki bina sahiplerine bildirildi.

Otopark projesinden ve kamulaştırma işleminden habersiz olan vatandaş ise büyük şaşkınlık yaşadı. Vatadandaşlar, askı süresi dahil söz konusu proje ve çalışmadan haberleri olmadığını öne sürerek, konuyu avukatları aracılığıyla yargıya taşımaya hazırlanıyor. Açılacak davanın toplu başvuru ile 4 avukat nezaretinde açılacağı belirtilirken, vatandaşlar gazetemize yaptığı açıklamada kendilerine haber verilmeden hayata geçirilmek istenen projeye tepki gösterdi.

VATANDAŞLARIN PSİKOLOJİLERİ BOZULDU
2 adada 18 binada yaşlısından engellisine kadar her türlü yaş grubundan insan yaşadığını belirten Ümit Gök, vatandaşlara komik kamulaştırma bedelleri önerilmesine ve projeye tepki gösterdi. Pandemi sürecinde vatandaşların evlerinde izole olduğu bir dönemde mahallelerinde ölçüm yapan elemanlara rastladıklarını hatırlatan Gök, “Bize kimse haber vermedi. Bu ölçüm üzerine belediyeye gidip şans eseri bir soralım dedik. Baktık ki bu proje karşımıza çıktı. Askı süreci bitmiş kimsenin haberi yok. Belediyeevleri ve Karşıyaka mahalleleri muhtarları, hatta meclis üyelerimizin bile haberleri yok. Bizim uygulama aşamasında evlere gönderilen tebligatlarla haberimiz oluyor. Burada kimse otopark istemiyor. Canik Belediyesi’nin yeraltı otoparkı var kullanılmıyor. Buradaki insanların psikolojileri bozuldu. İnsanları mağdur etmeye kimsenin hakkı yok. O yüzden dava açacağız” dedi.

VATANDAŞA HABER VERİLMEDİ Mİ?
resimaltı: Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde iki ada 18 binayı ilgilendiren yerde yeraltı otopark yapmak için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi İl Encümen’i pandemi sürecinin yoğun yaşandığı Nisan ayında toplanarak otopark ile ilgili karar aldı. Söz konusu karar Haziran ayı başında kamulaştırma yapılacak alandaki bina sahiplerine bildirildi.

VATANDAŞ ŞAŞKIN !
Otopark projesinden ve kamulaştırma işleminden habersiz olan vatandaş ise büyük şaşkınlık yaşadı. Vatadandaşlar, askı süresi dahil söz konusu proje ve çalışmadan haberleri olmadığını öne sürerek, konuyu avukatları aracılığıyla yargıya taşımaya hazırlanıyor.

KONU ERDOĞAN’A GİDİYOR
Vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tepki gösterdi. Vatandaşlar, projeden haberleri olmadığını ve mağdur edileceklerini belirterek, “Bu mu gönül belediyeciliği. Vatandaşı evinden barkından etmek mi?. Konuyu Cumhurbaşkanına kadar taşıyacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz