Silverline’den Doktorlara Maske Ve Tulum

0

Amasya’nın Merzifon ilçesinde Silverline adıyla ankastre üretimi yapan Gümüşfon Metal Endüstrisi AŞ, Samsun’daki Gazi Devlet Hastanesi ile Amasya’daki hastanelerin yoğun bakım ve acil servislerinde görev yapan doktorlara dört bin dolayında yüz maskesi ve koruyucu tulum gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde “Biz Bize Yeteriz” adıyla başlatılan bağış kampanyanın yanı sıra, spor kulüpleri, belediyeler ile birçok kurum ve kuruluşlar koronayla mücadele konusunda sorumluluk alarak elini taşın altına koyuyor.

Özellikle koronayla mücadelenin kahramanlarından olan sağlık personelimize minnet duygularımızı ifade edebilmek için Türk halkı olarak bir süre her akşam saatler 21.00’I gösterdiğinde alkış tuttuk. Bu arada doktor ve hemşirelerimize duygularımızı ifade etmenin alkış kampanyasının yetmeyeceğini anlayan birçok iş insanı koruyucu malzeme desteği sağlamak adına adeta yarışa girdi.

Doktorlarımıza koruyucu malzeme desteği konusunda elini taşın altına koyan kuruluşlardan biride Amasya’nın Merzifon ilçesinde ‘Silverline’ adıyla mutfak ankastreleri ve davlumbaz üretimi Gümüşfon Metal Endüstrisi A.Ş. oldu.

Şirket ortaklarından ortaklarından Hüseyin Alış, “Koronayla mücadele konusunda Sağlık Bakanlığımız, doktor ve hemşirelerimize maske ve diğer koruyucu malzeme konusunda bir açığın oluşmaması adına olağanüstü çaba gösterdiğini biliyoruz ama buna rağmen bazı doktorlarımızdan koruyucu yüz maskesi ve tuluma ihtiyaçları olduğuna dair aldığımız duyumlardan sonra Silverline olarak bizde katkı vermek istedik. Firma olarak Samsun’daki Gazi Devlet Hastanesine 180 adet maske ve tulumun yanı sıra, Amasya’daki hastanelerimizde kullanılmak üzere bugüne kadar dört bin dolayında maske ve koruyucu tulumu ücretsiz olarak dağıttık” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz