Sıka Sıka Kemerde Delik Kalmadı

0

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, daha düne kadar ‘uçuşa geçen’ hatta ‘pik yaptığı’ iddia edilen Türkiye ekonomisinin ‘acı reçete’ uygulanacak hâle geldiğini söyledi.

HAYAT PAHALANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Acı da olsa doğru reçeteleri uygulamaktan kaçınmayacağız” sözlerine atıfta bulunan Armutçu, “Açı reçete kavramı, belli bir süre herkesçe katlanılması gereken sıkıntı verici uygulamalardır. Vatandaş olarak acı reçeteden; gelirimizin düşeceğini ve daha çok yoksullaşacağımızı anlamamız gerek. 2021 yılında vatandaş olarak az kazanacağız ama yüksek vergiler ile karşı karşıya kalacağız. Kısaca hayat pahalılığı artacak. Halk bitmiş, halkın nefes alacak, kemer sıkacak hâli zaten yok. Sıka sıka kemerde delik kalmadı” dedi.

“Devleti yönetenlerin başarısızlığının ve beceriksizliğinin cezasını neden vatandaş çeksin?” diye soran SP’li Başkan Armutçu, şöyle konuştu; “Acı reçete uygulayabiliriz diyenler, ‘Biz devleti iyi yönetemedik, cezasını siz ödeyeceksiniz’ demek istiyorlar. ‘Acı reçete’ sözünün anlamı tam da budur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz