Ana Sayfa Kent Haberleri SESOB Başkanı Güler ‘Hodri Meydan’ Dedi

SESOB Başkanı Güler ‘Hodri Meydan’ Dedi

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak olan kongre öncesinde karşısına Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın’ın aday olmak için hazırlandığının kamuoyunda dillenmesi üzerine sert açıklamalarda bulundu.

SESOB Başkanlığı makamının şehrin en önemli makamlarından biri olduğuna vurgu yapan Güler, “Samsun’da yaklaşık 38 bin esnaf bulunmakta. SESOB Başkanı olmak 38 bin esnafın tüm sorumluluğunu sırtında taşıması anlamına gelmektedir” dedi.

BU İŞLER ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL
SESOB Başkanı Eyüb Güler, “SESOB kongresi için birilerinin ortalığı karıştırmak için birtakım çalışmalar yaptığını duymaktayız. Kimse ortalığı karıştırarak kenardan seyretmeye kalkmasın. Esnafımızın birlik ve beraberliğini bozmasına asla izin vermem. Kim aday olacaksa mertçe çıkacak ve ben adayım diyecek. Namertlere burada yer yok. Bu işler çocuk oyuncağı değil” diye belirtti.

KİMSEYE AYRIMCILIK YAPMAM
SESOB Başkanı olarak 2 dönemdir görev yaptığını ve hiç bir esnafın veya esnaf temsilcisi olan esnaf oda başkanının ayrımcılığa uğradığı iddiasında bulunamayacağını kaydeden Güler, “İki dönemdir başkanlık yapmaktayım ve her iki dönemde de karşıma rakip çıkmıştır. Bizleri destekleyenlerin yanı sıra rakibimizle ortak hareket eden oda başkanı ve yöneticileri de olmuştur. Fakat seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bize destek vermiş veya vermemiş diye hiç bir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet sunduk. ‘Bize ayrımcılık yapıldı” diye kimse çıkıp da bir kelam edemez” diye konuştu.

GÜN MAKAM MEVKİ PEŞİNDE KOŞMA GÜNÜ DEĞİL
Esnafın pandemi nedeniyle zaten zor bir dönem geçirdiğini kaydeden Eyüb Güler, “Esnafımız zor bir dönemden geçmekte. Bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek esnaf temsilcileri olarak esnafımız için hangi hizmetleri yapabileceğimizi tartışmamız ve çözüm yollarını aramamız gerekirken, bazı insanların koltuk sevdasına düşüp, bu uğurda çalışma içerisine girdikleri haberlerini almamız bizi üzmektedir. Makamlar gelip geçicidir önemli olan esnafımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Gün makam mevki peşinde koşma günü değil, esnafımızın eski refah seviyesine ulaşmak için çalışma günüdür” diye kaydetti.

HODRİ MEYDAN DİYORUZ
Karşısına aday olarak çıkmak isteyenlere de “Hodri meydan” diyen Güler, “Esnafımız için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak yerine adaylık peşinde koşan arkadaşlarımıza hodri meydan diyoruz. Biz isteriz ki, birlik ve beraberlik içerisinde esnaflarımızın sorunlarını çözelim. Ama amaçları esnafımızın refahı yerine makam mevki peşinde koşmak isteyenler varsa da, onlara bu işlerin çocuk oyuncağı olmadığını hatırlatarak, hodri meydan diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz