Servis Şoförü Sokak Köpeğini Ezerek Öldürdü

0

Samsun’da ürküten görüntüler, Terme’den yansıdı. Bir servis şoförünün sokak köpeğini ezerek ölümüne neden olduğu olay, güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Samsun’un Terme İlçesi’nde meydana gelen olayda, esnafın ve mahalle sakinlerinin beslediği ‘Lokum’ isimli köpek, servis minibüsünün geçişi sırasında aracın altında kalarak öldü. Güvenlik kamerası görüntülerinde ise, servis sürücüsünün durmayarak köpeği ezdiği görülüyor.

Dehşete düşüren görüntülerde, servis şoförünün köpeği ezerek ölümüne neden olduğu, sonrasında arkasına bile bakmadan gazladığı görülüyor. Görüntüler hayvanseverlerin tepkisini çekti, infial yarattı. Samsun Valiliği’ne çağrıda bulunuldu, şoförün sertifikasının iptal edilmesi talep edildi.

O SERVİSE SUÇ DUYURUSU
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Üyesi Nurten Candan, ezilerek öldürülen ‘Lokum’u ve üç sokak köpeğini otoparkta gözü gibi baktıklarını anlattı. Can dostların havladıkları için mahalle sakinlerinden bazıları ile davalık olduğunu söyleyen Candan, “Halen süren bir davamız var. Kimseye zararı olmayan bu canlarımızı bu sokaktan aldırmamak için bir yıldır mücadele ediyorum. Köpekleri aldırmadığım için her türlü sözlü hakarete uğradım. Asla hız yapılmayacak bir sokakta servis aracı, frene basmadan hiç hızını kesmeden candostumuzu altına alıyor ve oracıkta ölümüne neden oluyor. Bu servis aracına insanlar çocuklarını teslim ediyorlar. Ben resmi olarak şikayetimi yaptım, bu sürücünün servisliği alınmalıdır. Hakkında da suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz