Şekerbank’tan Esnafa Kredi Müjdesi

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz, Şekerbank ile yapılan protokol sayesinde esnafa kefilsiz 45 bin TL kredi kullanma olanağı sağladıklarını belirtti

Ülkemizde korona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde yüzbinlerce esnafın işyerlerini aylarca açamadığını ancak kira, elektrik, su ve doğalgaz gibi giderlerinin devam ettiğini belirten SESOB Başkanvekili Savaş Kiraz, aylarca hiçbir gelirleri yokken giderleri aynı oranda devam eden esnafın borçlanarak işyerini ayakta tutmaya çalıştığını kaydetti.

60 AYA VARAN VADE
SESOB Başkanvekili Kiraz, “Esnafımızın içerisinde bulunduğu zor durum karşısında SESOB olarak Şekerbank ile yaptığımız görüşmeler neticesinde banka yetkilileri taleplerimizi olumlu karşıladılar ve esnafımıza 45 bin liraya kadar kefilsiz kredi verme olanağı sundular” diye konuştu. Protokol hakkında bilgi veren Kiraz, şöyle konuştu; “Kefilsiz 45 bin TL’ye kadar (takip, hesaplarınızda haciz vs. olmadığı sürece son karar banka yetkisinde olmak şartı ile) banka tarafından esnaflara özel 0,80’dan başlayan uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleriyle kredi anlaşması yaptık. Anlaşma gereğince 3 ay ödemesiz dönem avantajı sağlanmakta.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz