Ana Sayfa Ekonomi Şeker Pancarı Ekimi Şartıyla Kiralık Tarla

Şeker Pancarı Ekimi Şartıyla Kiralık Tarla

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde bulunan Şeker Fabrikası’nın uzun yıllar sonra yeniden faaliyete geçecek olması nedeniyle çiftçiler; ‘şeker pancarı üretimi’ konusunda teşvik ediliyor.

Fabrikanın tam kapasite çalışabilmesi için yıllık 260 bin ton şeker pancarı üretimi gerekirken, başta belediyeler olmak üzere, ziraat odaları ve Çarşamba Şeker Fabrikası yöneticileri çiftçilerle sık sık toplantı düzenleyip ziyaret gerçekleştirirken, pancar üretim teşvikleri hakkında bilgilendiriyor.

Pancar üretmek isteyen çiftçilere tohum ve gübre desteği verileceği açıklanırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi de Çarşamba, Havza ve Ladik’te bulunan tarlalarını ‘şeker pancarı üretilmesi’ şartıyla kiralamaya karar verdi.

19 TARLA KİRAYA ÇIKARILDI
Çarşamba İlçesi’ne bağlı Demirli, Denizler, Karamustafalı, Kocakavak, Sefalı, Uluköy ve Vakıfköprü, Havza İlçesi’ne bağlı Cevizlik ve Yenice, Ladik İlçesi’ne bağlı Aşağıgölyazı ve Küçükkızoğlu Mahalleleri’nde bulunan toplan 19 adet tarla niteliğindeki taşınmazlar, 3 yıl süreliğine şeker pancarı ekimi şartıyla açık ihale usulü kiraya verilecek.

İhale 30 Mart Pazartesi günü saat 14.30’da Belediye Ercümen Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. İhaleye ilişkin dosya; Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal web sayfasındaki ‘Güncel Duyurular’ kısmında yer alıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz