Şehrin Ortasında Rezalet Görüntüler

0

Samsun’da Sahil Caddesi’nde vatandaşların dinlenmek ve sohbet etmek için uğradığı Büyükşehir Belediyesi’na ait Sevgi Gölü’nde ve yıllardır kentin kokusu ve bakımsızlığı nedeniyle en büyük kanayan yarası olan Mert Irmağı’ndaki ‘kirlilik ve yosunlaşma’, vatandaşların dikkatinden kaçmadı.

BAKIMSIZLIK DİZ BOYU
Sahil Caddesi’nde özellikle su üstünde görsel şölen sunan kuğuların gezdiği Sevgi Gölü’nün bakımsızlığını bu kadarına pes dedirtti. Pet şişe, naylon, karton gibi çeşitli zararlı maddeler su üstünde dururken, belediye yetkililerinin yaz mevsiminin yaklaştığı bugünlerde göl üstünde temizlik yapmadığı gözlendi.

VATANDAŞLAR FOTOĞRAFLADI
Oyun parkı, oturma yerleri ve yürüyüş yollarını kullanan vatandaşlar, Sevgi Gölü’nün restorant ve kafetarya bölümlerinin açık olmasına rağmen neden bakım yapılmadığını merak etti ve o bakımsız fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak, yetkililere seslendi.

MERT IRMAĞI’NI KAPLAYAN ‘YEMYEŞİL TABAKA’
Diğer yandan Samsun’da yıllardır rehabilite edilerek temiz akması sağlanacak olan Mert Irmağı’ndaki yosunlar ve kirlilik vatandaşlar tarafından görüntülendi. Irmak üstünü yemyeşil bir tabaka kaplarken, ırmaktan yükselen koku ise insanların midesini bulandırıyor. AVM’ye gitmek için köprü üzerinden yaya halinde geçen vatandaşlar, TOKİ konutlarında oturan ve sanayideki işyerleri sahipleri ve çalışanları da kötü görüntüden ve kokudan şikayetçi olduklarını belirtti. Irmağın neden bu hale geldiği ise bilinmiyor.

SİNEKLER ÇOĞALDI!
Ayrıca Samsun’da son dönemde özellikle sahil kesimlerinde sineklerin çoğalması dikkatlerden kaçmadı. İlçe belediyelere şikayette bulunan vatandaşlar, ilaçlama sorumluluğunun Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu öğreniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin de korona virüs sürecinden kaynaklı genelde yaz mevsimi gelmeden Mayıs ayı başında ve ortasında yapması gereken sinek ilaçlama işini gerçekleştiremediği öğrenildi. Geçen yıl aynı dönemde ilaçlamanın yapıldığı özellikle sahil kısmında işyeri olan vatandaşlarca teyit edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz