Şehitlerin Yürekleri Dağlayan Fotoğrafı

0

İdlib’deki alçak saldırıda şehit düşen Samsunlu iki şehit uzman onbaşının ortak kaderi yürekleri dağladı. İdlip’te aynı koğuşu paylaşan ve oldukça sıkı arkadaş oldukları öğrenilen Tayfun Pekel ve Eyüp Gülaştı, birer gün arayla şehadet şerbetini içti.

İdlib’de birlikte görev yapan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel ve Eyüp Gülaştı’nın aynı sofrada birlikte yemek yerken çekilmiş olan fotoğrafları görenleri hüzne boğdu.

PEKEL TOPRAĞA VERİLİRKEN
GÜLAŞTI’DAN ACI HABER GELDİ
İdlib’den Perşembe akşamı ilk şehit haberi Tayfun Pekel’den geldi. Pekel’in naaşı Samsun’a geldi. Cumartesi günü binlerce Samsunlu’nun son yolculuğuna uğurladığı Pekel, Büyük Cami’de kılınan cenaze namazı sonrası Canik Düvecik Mahallesi mezarlığında toprağa verilirken, aynı saatlerde silah arkadaşı Eyüp Gülaştı’nın şehit düştüğü haberi geldi. Samsun, Eyüp Gülaştı’nın şehadet haberinin de gelmesi ile adeta kahroldu. Gülaştı, memleketi Çarşamba’da son yolculuğuna uğurlandı.

KADERLERİ BİR YAZILMIŞ
İdlib’de bir ekmeği bölüşen ve yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki silah arkadaşının birer gün arayla şehit olması sonrası, cephede birlikte yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkması ‘kaderleri bir yazılmış’ dedirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz