Şehit Kızının Duygulandıran İfadesi: ‘Babam Da Aynı Oyuncaktan Almıştı’

0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, şehit polis memuru Atakan Arslan’ın ailesini ziyaret etti. Karaaslan, şehidin kızı Eylül’e oyuncak hediye ederken, “Babam da bana aynı oyuncaktan almıştı” ifadesi herkesi duygulandırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, geçen ay Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Atakan Arslan’ın babası Ali Arslan’a Babalar Günü dolayısıyla ziyarette bulundu.

Şehidin annesi Şükran ile eşi Gözde ve 3 yaşındaki kızı Eylül Asel Arslan’ın da bulunduğu ziyarette Karaaslan, şehidin çocuğuna oyuncak hediye etti. Şehit Arslan’ın kızı Eylül Asel’in “Babam da bana aynı oyuncaktan almıştı.” ifadesi herkesi duygulandırdı.

ADINI OKULA VERİN
Ziyarette baba Ali Arslan, şehidin adının yaşatılması için bir okula verilmesini isteyerek, “Tek istediğim oğlumun bir okula adının verilmesidir. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum” dedi. Şehit oğlu ile bir hatırasını anlatan Arslan, “Oğlum şehit olmadan önce şu an defnedildiği mezarlığa gitmiştik. Akrabalarımızın mezarlığını ve diğer mezarlarda temizlik yapmıştık. Sonra bana ’10 numara oldu, baba’ demişti. Şimdi o mezarlıkta kendisi de yatıyor” ifadesini kullandı. Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini illetti.

Çiğdem Karaaslan da şehit babasının istediğini yerine getirmek için gerekli adımları atacaklarını belirterek , “Sizler bize şehidimizin emanetisiniz” dedi. Karaaslan, Babalar Günü anısına şehit babasına Türk bayrağı ile Kur’an-ı Kerim hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz