Şehit Eyüp Gülaştı Yetiştirme Yurdunda Büyümüş

0

Samsun doğumlu İdlib şehidi Eyüp Gülaştı’nın yürek yakan hayat hikayesi duyanları gözyaşına boğdu. Şehit Eyüp Gülaştı anne ve babası ayrı olduğu için Yetiştirme Yurdu’nda büyüdü. Kamuda çalıştı, memurluğu bırakıp uzman onbaşı oldu. Anne ve babasını birleştirmek için ev kredisi çekti. Ailesini birleştirip muradına eren Gülaçtı’nın aile özlemi kısa sürdü, İdlip’te şehit oldu’.

İdlib’de şehit düşen ve geçtiğimiz günlerde Samsun’un Çarşamba ilçesinde toprağa verilen piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı’nın Yaşardoğu Yetiştirme Yurdunda büyüdüğü, 18 yaşını doldurduktan sonra bir süre kamuda çalıştığı ancak memurluktan ayrılarak uzman onbaşı olduğu öğrenildi. Memurluktan ayrıldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerine katılarak piyade uzman onbaşı olan Gülaştı, ‘kendisinin yetiştirme yurduna gitmesine neden olan anne ve babasının’ ayrılığına son vermek için onlara kredi çekip bir ev aldı.

HAİN SALDIRI UMUTLARINI DA ALDI
Çevresinde güleç yüzü ile tanınan şehit Eyüp Gülaştı, İdlib’de Samsunlu uzman onbaşı Tayfun Pekel ile birlikte görev yapmaya başladı. Eyüp Gülaştı, görev yaptığı İdlib’de ise rejim güçlerinin alçak saldırısı sonucu birlikte görev yaptığı ve sıkı arkadaş olduğu samsun doğumlu piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel ile birlikte şehit oldu. İdlib’de rejim güçlerinin kalleş saldırısı sonucu 34 Mehmetçiğimiz şehit olurken, Samsun doğumlu Eyüp Gülaştı, Tayfun Pekel ve Şükrü Elibol, İdlib’de şehit oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz