Şehit Annesinden Çarpıcı Açıklamalar

0

2012 yılında Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristlerce Yeşiltaş Karakolu’na yapılan kalleşce saldırıda şehit olan Samsunlu Piyade Er Umut Bulut’un eski eşi Özlem Aydın, şehidin ailesi hakkında bazı iddialarda bulunmuştu.

Özlem Aydın, “Benim alkol aldığımı ve sürekli oğluma şiddet uyguladığımı iddia etmişler. Şikayetçi olmuşlar. Savcılığa ifade verdim. Oğlumun maaşını alabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Oğlumu onlara gönderdiğim zaman beynini yıkayıp gönderiyorlar” demişti.

BAKAN KILIÇ EV HEDİYE ETTİ
İkinci kez evlenen Özlem Aydın, şehit oğlu Selçuk Yağız Bulut’a bir hayırseverin ev bağışladığını, bu eve de şehidin ailesinin el koymak istediğini iddia etmişti. Şehidin ablası Ayşe Bulut, dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın sel felaketinden ötürü kendilerine bir ev verdiğini ancak bu evi kendi istekleriyle şehidin oğlu olan, yeğeni Selçuk Yağız Bulut’un üzerine yaptıklarını söyledi.

Özlem Aydın’ın “oğlumun maaşına göz diktiler” iddiasını da yalanlayan Ayşe Bulut, savcılığa bizzat talepte bulunarak, “Maaşı annesi dahil kimse çekmesin. 18 yaşına geldiğinde kendi ihtiyaçları için kendisi çeksin diye talepte bulundum” diyerek, annesine tepki gösterdi.

YAĞIZ’A İYİ BAKMIYORLAR
Minik Yağız’a kendilerinin bakmak istediğini belirten Ayşe Bulut, “Yeğenime onların iyi davrandığını ve iyi baktığını düşünmüyorum. Çocuğu almaya gidiyorum Belediyeevleri Mahallesi’ne, Gençlik Parkı’na gelene kadar benimle tek kelime dahi etmiyor. Soruyorum neden benimle konuşmuyorsun diye, bana ‘Halam senin arabanda kamera mı var’ diyor. Çocuğu nasıl kandırmışlar. Arabamda kamera olduğunu söylemişler onlarla yaşadıklarını anlatmasın diye. Çocuğun vücudunda çeşitli bölgelerde ısırık izleri var. Her aldığımda problemli geliyor. O evde ona iyi bakılmıyor. Ben bunları da savcılığa sundum” diye konuştu.

SÜREKLİ YARDIM TOPLUYOR
Şehidin annesi Gülbahar Çayıroğlu da, eski gelinlerinin şehit oğlunun adını kullanarak kendini mağdur göstermeye çalıştığını iddia etti. Oğlunun adını kullanarak sürekli yardım topladığını iddia eden şehit annesi Çayıroğlu, “Oğlum şehit olduğundan beri bize yapmadığın bırakmadı. Tam 4 aydır bize oğlumun emaneti olan torunumu göstermiyor. Sürekli birşeyler kurup, iftiralarda bulunuyor. Çocuğu bizden kaçırıyor. Ben yavrumun emanetini istiyorum” şeklinde konuştu. Kaynak: SamsunHaberAjansı.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz