Şehit Annesi Bedriye Hamlı’ya Teşekkür Belgesi

0

Şehit annesi Bedriye Hamlı’ya, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na yaptığı bağıştan dolayı teşekkür belgesi verildi.

18 Nisan 1992 tarihinde, Kars 14. Mekanize Tugay Komutanlığı emrinde görevini yapmakta iken Iğdır Pamuk Geçidi mevkisinde bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen yol kesme eyleminde şehit edilen İstihkam Teknisyen Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı’nın annesi Bedriye Hamlı ve ağabeyi Ayhan Hamlı, TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilciliği personeli tarafından evlerinde ziyaret edildi.

Geçen günlerde Mehmetçik Vakfına nakdi bağışta bulunan şehit annesi Bedriye Hamlı’ya, yaptığı bağışa istinaden Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Rahmi Kabakcı tarafından Mehmetçik Vakfı’nın şilt ve beratı takdim edilerek teşekkür edildi.

NE MUTLU BANA
Mehmetçik Vakfı’na yapmış olduğu bağışla ilgili olarak konuşan Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın annesi Bedriye Hamlı, “Gücüm ancak bu kadarına yetti, umarım denizde bir damla olabilmişimdir. Bir şehidimizin yakınına ve bir gazimizin yarasına az da olsa merhem olabilmişsem ne mutlu bana. TSK Mehmetçik Vakfı’na ve çalışanlarına, her zaman şehitlerimizin ve gazilerimizin yanında oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

HER ZAMAN DESTEKÇİYİZ
Kendilerine yapılan ziyaretten dolayı son derece memnun olduklarını ifade eden Şehit İlhan Hamlı’nın ağabeyi Ayhan Hamlı da Mehmetçik Vakfı’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve her zaman Mehmetçik Vakfına destek olacaklarını kaydetti.

Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın annesi ve babasına mezar yeri için aileden Büyükşehir Belediyesi, 20 bin lira mezar yeri ücreti almış, gelen tepkiler üzerine alınan para aileye iade edilmişti. Ailede 10 bin lirayı, Mehmetçik Vakfı’na bağışlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz