Şehirlerarası Bilet Fiyatları Uçtu

0

Samsun’da otobüs bilet fiyatlarının inanılmaz şekilde yükseldiği ileri sürüldü. 30 liralık Samsun-Ordu otobüsüne 200 liraya bilet kesilirken, yüksek fiyatlar nedeniyle vatandaşlarda mağdur oldu.

Korona virüs tedbirleri kapsamında iller arası sehayat edilmesi izne bağlandı. İllerde ilgili komisyonlar, yasak kapsamı dışında olanlara izin verebiliyor. Durumlarını komisyona anlatan kişilere verilen seyahat izin belgesi ile vatandaşlar gidecekleri şehirlere ulaşabiliyor. Samsun’da şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarının inanılmaz şekilde yükseldiği öne sürüldü.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yayınladığı şehirlerarası yolcu taşıma tarifesine göre 152 km’lik uzaklığa sahip Samsun-Ordu için alınan 30 liralık yolcu ücreti, 200 liraya fırladı. Bir vatandaş kendisine kesilen yüksek yolcu ücretini protesto etmek için sosyal medyada paylaştı. Bir başka vatandaş ise daha önce 65 lira olan Samsun-Gümüşhane arasındaki bilet fiyatlarını duyunca şaşkına döndü. Kendisine çekilen 300 liralık tek bilet fiyatı ile şaşkına dönen vatandaş sosyal medyadan sesini duyurmaya çalıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz