SASKİ’yi Su Sıkıntısı Bastı

0

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘Önemli Açıklama’ ve ‘Dikkat Su Kesintisi’ başlıklarıyla sosyal medya hesabından depolardaki su seviyesi düştüğüne ve bazı bölgelerde su sıkıntısı yaşandığına dair hem duyuru hem de uyarı yaptı.

İSRAF UYARISI YAPILDI
Açıklamada; şu ifadelere yer verdi: “Değerli Vatandaşlarımız. Aniden yükselen hava sıcaklıkları ve kırsal alanlarda yapılan tarımsal sulama, depolarımızdaki su seviyesinin düşmesine dolayısıyla da bazı bölgelerde su sıkıntısının yaşanmasına sebep olmaktadır. Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde hayati öneme haiz SU’yumuzu israf etmeden tasarruflu bir şekilde kullanalım. Duyarlılığınız için teşekkürler. Su gibi aziz olunuz.”

Vali Osman Kaymak da, SASKİ’nin duyurusunu, “Su Hayattır; Hayatımızı doğrudan etkileyen suyu tasarruflu kullanalım” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

ATATÜRKLÜ LOGOYU HATIRLATTILAR
SASKİ’nin ve Vali Osman Kaymak’ın paylaşımları sonrası bazı vatandaşlar, içme suyu ve faturalar üzerinden tepki gösterdi. Vatandaşlar paylaşımların altında, “Atamızın resmini ambleminizden kaldıracağınıza işinize baksaydınız, 2 senedir musluktan su içilmiyor. Suyun kirecinden çaydanlık temizlemekten yoruldum, gerçi geçen sene çeşmeden şeftali suyu renk ve kıvamında su akıtıyordunuz, bu sene kireçli suya da şükür. Bafra Yeşilköy’de su evlerimize kum ve değişik ot çeşitleri akıyor.”

ZAM YAPIN TÜKETİM AZALIR
Suya Biraz daha zam yaparsanız. Tüketim sıfırlanır sizde sorununuzu çözmüş olursunuz. Su gerçekten içilecek gibi aksa fatura sorun da değil. Bafra Darboğaz Haziran’da su kesilir, su Eylül’de gelir ama Maşallah fatura hiç sekmiyor. Geçen ay kullanım ücretinin 2 katı faturalandırılmışız. Yaşamlar aynı, eylemler aynı, fatura 2 katı!”

İşte O Paylaşımlar………..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz