SASKİ’de Sessiz Sedasız Değişim

0

31 Mart yerel seçimleri ile göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (İSKİ) Su Arıtma Dairesi Başkanı olarak görev yapan Fatih Yıldız’ı SASKİ Genel Müdürlüğü görevine getirmişti. O dönem Genel Müdürlük görevini sürdüren Kamil Demircioğlu ise bu görevlendirme sonrası emekliye ayrılmıştı.

Göreve gelir gelmez içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapıp, zammın her ay TÜFE oranında güncellenmesi kararına öncülük eden ve pandemi sürecinde vatandaşlara gönderilen isyan ettiren kıyas faturalarla eleştirilerin odağı haline gelen 1974 Mersin doğumlu SASKİ Genel Müdür Fatih Yıldız, görev süresinde 1 yılı doldurmasının ardından Başkan Demir tarafından görevden alındı. SASKİ Genel Müdürlüğü görevine 1966 Trabzon Şalpazarı doğumlu SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Yanık getirildi. Belediyeden resmi açıklama yapılmazken, SASKİ’de değişim resmi internet sitesine yansıdı.

GENEL MÜDÜR’DEN İLK MESAJ
SASKİ’nin resmi internet sitesinden Fatih Yıldız’ın resmi silindi, SASKİ’nin yeni Genel Müdürü Bahattin Yanık’ın resmi paylaşıldı. Genel Müdür Yanık, ilk mesajınıda internet sitesinden verdi. Yanık mesajında, “Değerli Samsun’lular, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak, sahip olduğumuz bütçemizin önemli bir bölümünü yatırıma dönüştürerek, Samsun halkının yüzünü güldürmeye, konforunu artırmaya ve geleceğe umutla bakmasını sağlamaya çalışmaktayız. Samsun’un sağlıklı su ve güçlü alt yapı ihtiyacının karşılanması noktasında SASKİ Genel Müdürlüğü olarak gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakma bilinciyle kalite standartlarından ödün vermeden hizmetlerimiz sürdüreceğimizi ifade eder saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz