SASKİ Bayram Günü Susuz Bıraktı

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ, Kurban Bayramı’nda vatandaşların şikayetlerine yetişmekte zorlandı. İlçelerden gelen su kesintisi ihbarlarına yetişemeyen SASKİ’ye vatandaşlar ateş püskürdü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürülüğü, Kurban Bayramı’nda ilçelerde yaptığı su kesintileri ile vatandaşlara büyük sıkıntı yaşattı. Su kesinti ihbarlarına da yetişemeyen SASKİ, adeta sınıfta kaldı. Atakum, Terme, Çarşamba ve Bafra’nın kırsal alanlarında su kesintisi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’ye tepki gösterdi.

SASKİ’YE TEPKİ BÜYÜK
Çarşamba İlçesi Karamustafalı köyüne bağlı Kırmızıerik Mahallesi’nde arefe gününden bu yana suların kesik olmasına vatandaşlar isyan etti. Kurban kesen ve suların kesilmesinden dolayı etleri zayi olan vatandaşlar, SASKİ’ye ateş püskürdü .

NEREDE SASKİ VE BÜYÜKŞEHİR?
Hedef Halk Gazetesi’ne açıklamada bulunan bazı vatandaşlar, “Arefe gününden bu yana su yok. Kurban kestik etlerimizi temizleyemedik, zayi oldular. SASKİ’yi aradık arıza var dendi. Ancak halen arıza giderilmedi. Tekrar aradık, 15 dakika sonra bağlanabildik ve pompa arızası olduğu söylendi. Yazıklar olsun. Salgın döneminde ve kurban bayramında bize bunları yaşatanlara yazıklar olsun diyoruz. Nerede Büyükşehir ve SASKİ. Sesimizi duyun“ açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz