Santralin Kapısını Yumruklayan O Kişiye OKE’den Suç Duyurusu

0

Çarşamba’da Biyokütle Enerji Santrali için yapılan karşıt eylemlerde santralin kapısını da yumruklayan kişinin marjinal sol gruptan bir provokatör olduğunu öne süren OKE Şirketi, savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde faaliyet gösteren ve enerji şirketleri arasında dünyanın ilk yüz sıralamasında yer alan Oltan ve Köleoğlu Şirketi’nin Biyokütle Enerji Santrali için yapılan karşıt eylemlerde marjinal sol provokatörlerin dikkat çekmeye başladığı öne sürüldü.

Biyokütle santral protestosunda çevrecilerin arasına karışan ve saldırgan tutumuyla dikkat çeken G.T. hakkında santralin kapısını yumrukladığı ve protesto gösterisine katılanları ‘kışkırtma amacı güttüğü, halkı kin ve tahrik etmeye çalıştığı gerekçesiyle’ OKE Şirketi, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Kişinin provokatör olduğunu öne süren şirket, her eylemde kışkırtıcı ve saldırgan tavırlarıyla öne çıktığını, son olarak santralin kapısını yumruklayarak, “Özel mülkiyete saldırıda bulunduğunu, çalışanları tedirgin ettiğini” öne sürdü.

DAVACI OLACAĞIZ PROVOKASYON YAPIYOR
Hemen her eylemde görülen ve santral protestolarının adeta sekreteryasını yürütüyormuş gibi provokasyon çalışmaları yaptığı öne sürülen G.T.’nin sosyal medya hesabındaki profilinde marjinal sol çağrışımlar yapan görüntüler bulunduğunu öne süren OKE Şirketi, “Lenin ve orak çekiç ile profil paylaşımı bulunan G,T. zaman zaman eline mikrofon alıp, kışkırtıcı konuşmalar yaptığı gibi son olarak yapılan bir eylemde de ‘çevrecilerin şaşkın bakışları arasında santral yerleşkesinin kapısını vurup, kapıyı açın’ diye çağrı yaparak, protesto göstericilerini santral içine girmeleri için ikna etmeye çalıştı. Bu nedenle kendisi kışkırtıcı tavırlarıyla, provokasyon yapmaya çalışıyor. Normal protesto sınırlarının ötesinde ‘bir eylem içinde olduğu muhakkak” dedi.

OKE: HER YERDE O VAR
OKE’nin hakkında suç duyurusunda bulunacağı G.T, bir çok protesto gösterisinde görüntülendi. OKE için santralin kapısını yumruklayıpi açılmasını istemesi ise bardağı taşıran damla oldu. Şirket, “Halkı kışkırtmak, özel mülke saldırıda bulunma ve çalışanları tedirgin etmek” iddiasıyla suç duyurusunda bulunuyor.

Diğer yandan G.T.’nin Çarşamba Belediyesi önünde, santralin kapısını yumruklama da ve her protesto gösterisi tek tek görüntülenmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz