Samuray Arıcığı’nı KTAE Geliştirecek

0

Samsun KTAE, kahverengi kokarca ile biyolojik mücadele kapsamında kullanılacak Samuray Arıcığı denilen parazitör için toplama ve geliştirme merkezi olacak. TRT’ye konuk olacak olan Müdür Doç. Dr. Kibar Ak, biyolojik mücadeleyi anlatacak

Fındık sektörü ile ilgili kuruluşların ortaklaşa hazırladığı, Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçı Birliği (KFMİB) tarafından üreticilerin bahçeye daha fazla girmeleri ve ilgili göstermeleri amacıyla desteklenip organize edilen Bahçeye Gel Kampanyası sürüyor.

KTAE MÜDÜR AK CANLI BAĞLANACAK
Ağustos ayının ortalarına doğru başlayacak olan fındık hasat işlemine kadar devam edecek kampanya kapsamında kırsal kesimdeki üreticilerce yönelik TRT Trabzon Radyosu’nca hazırlanan Köşe Bucak Karadeniz Programı’nın bu haftaki konuğu Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kibar Ak olacak.

SAMURAY ARICIĞI’NIN MERKEZİ SAMSUN
6 Temmuz Pazartesi günü (bugün) saat 10.00’da canlı bağlantı ile konuk olacak olan Doç. Dr. Ak, fındık üreticisinin başta kahverengi kokarca olmak üzere diğer fındık zararlıları ve hastalıkları ile ilgili yapması gereken mücadeleler hakkında açıklamalarda bulunacak. Ak, Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan son görüşmeler neticesinde yurt dışından getirilerek kahverengi kokarca ile biyolojik mücadele kapsamında kullanılacak Samuray Arıcığı denilen parazitör için toplama ve geliştirme merkezi olarak da kullanılacak araştırma enstitüsündeki çalışmalar hakkında bilgiler verecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz