Samsun’un Sağlık Filosuna 14 Ambulans

0

2020 yılında 126 binin üzerinde vakaya ulaşan Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmeti ekiplerine, Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği 14 ambulans törenle teslim edildi. Törene Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ali Oruç ve sağlık görevlileri katıldı.

Vali Dağlı, “Samsun’da 44 tane çağrı merkezimiz var. Tüm ilçelerimizde ve önemli arterlerimizin tamamında 643 sağlık personeli 112’de görev yapıyor. Yeni katılan ambulanslar ile birlikte ilimizdeki ambulans sayısı 118’e çıktı. Bu önemli bir rakam. Bunların haricinde 4×4 paletli ambulanslarımız var. Daha donanımlı ambulanslarımız var. Orta Karadeniz Bölgesi için ambulans helikopterimiz var. Bunlar halkımızın hizmetinde kullanılıyor. ‘Allah muhtaç etmesin’ diyoruz ama bunlar da halkımıza hizmet için olmazsa olmaz” dedi.

Vakaya ulaşma süresinde Türkiye ortalamasının üstünde olduklarını, yeni ambulansların katılmasıyla da hastaya ulaşma süresinin daha da kısalacağını ifade eden Dağlı, şunları söyledi: “Samsun bir sağlık şehri. Bu konuda donanımız iyi. Eskiden gelen bir birikim de var. İnsan, hastane ambulans ve teçhizat altyapısı olarak gayet iyi durumdayız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz