Samsun’un Eksiği Yok Fazlası Var!

0

CHP İl Başkanı Fatih Türkel, Adli Tıp Kurumu’nun kente kurulması gerektiğini belirterek, “Samsun’un bu konuda eksiği yok, fazlası vardır. Vefat eden bir vatandaşımız ve yakınları 350 km uzaklıktaki Trabzon’a gidip gelme eziyetinden biran önce kurtulmalıdır” dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, kente kurulması planlanan ancak duraksama dönemine girdikten sonra vatandaşların konuyu gündeme getirmesi sonrası yeniden hızlanan Adli Tıp Kurumu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Samsun’daki cenazelerin Trabzon’a gönderildiğine dikkati çeken Türkel, “Vefat eden bir vatandaşımız ve yakınları 350 km uzaklıktaki Trabzon’a gidip gelme eziyetinden bir an önce kurtulmalıdır” dedi.

GÖREV İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNDE
CHP’li Başkan Türkel, “Yetişmiş hekimlerimiz, tıbbi araç ve gereç ve donanım, bilgi birikimi, üniversite ilgili bölümleri ve Adli Tıp Kurumu’nun ihtiyaç duyduğu bütün altyapı Samsun’da fazlasıyla mevcuttur. Şehrimizin hiçbir eksiği yoktur. Tek eksiğimiz siyasi iradedir! Gereğini yapmak, seçilmiş Samsun AK Parti milletvekillerinin Samsunlulara borcudur” dedi.

İLGİNÇ BENZETME
Açıklamasında sessiz sedasız Trabzon’a bağlanan ve vatandaşların tepki göstermesiyle iptal edilen Samsun Türk Telekom Bölge Müdürlüğü konusuna da değinen CHP İl Başkanı Türkel, şunları kaydetti; “Samsun kamuoyu duyarlılık göstererek tepkilerini dile getirmiş, Türk Telekom çalışan emekçilere sahip çıkmış, iktidar mensupları da yapması gerekeni yapmış, Samsunluların haklı isyanına kulak tıkayamamıştır. Yani bir anlamda Samsun’a önce eşeğini kaybettirip, sonra da bulduk diye sevindirmişlerdir. Kimse Samsunluya karlı dağdan kar bağışladım demesin.”

Türkiye’de yer alan Adli Tıp Kurumu başkanlıklarının bulunduğu illeri de paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz