Samsun’un Acı Günü

0

Yakalandığı korona virüs nedeniyle 58 yaşında hayata gözlerini yuman emek ve siyasi camianın yakından tanıdığı isim olan ESM Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

15 gün önce Kovid-19 testi pozitif çıkan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Maden Mühendisleri İl Temsilciliği görevini de sürdüren DSİ Bölge Müdürlüğü’nde görevli olan 58 yaşındaki merhum Erdoğan’ın cenazesi, Samsun Asri Mezarlığı’nda yapılan törenle toprağa verildi. Pandemi tedbirleri alınarak yapılan törene KESK’in ve siyasi partilerle derneklerin yönetici ve üyeleri, Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve sevenleri katıldı.

ARKADAŞLARI YASA BOĞULDU
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şube Başkanı Yılmaz Tuluk üzüntüsünü dile getirerek, “Yol arkadaşımız, şube başkanımızın ani ölümü hepimizde şok etkisi yarattı. Acımız büyük, çok üzgünüz. Çok çalışkan ve çok sevilen bir arkadaşımızdı. Bütün sevenlerinin başı sağ olsun. Her gün yeni kayıplar yaşanıyor, vakalar ölümler artıyor, Yetkililer feryatları duymuyor, toplumu Kovid belasıyla baş başa bıraktılar. Talepleri duymuyorlar, göstermelik önlemlerle kendi bildiklerini okuyorlar. Birlikte yürüttüğümüz eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelemizi Müşfik başkanın bıraktığı yerden hep birlikte devam ettireceğiz. Işıklar içinde uyusun” ifadelerini kullandı.

EŞİDE KORONA
Uzun yıllar ESM Samsun Şube Başkanlığı görevini yürüten Müşfik Veysel Erdoğan, aynı zamanda ADD, ÇYDD, PSAKD gibi kitle örgütlerinde üyelik ve yöneticilik yaptı. CHP’den 3 dönem milletvekili adayı olan Erdoğan, aynı zamanda Maden Mühendisleri İl Temsilciliği’ni yapıyordu. Erdoğan’ın eşinin de Kovid-19‘a yakalandığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz