Samsun’u Tedirgen Eden Tekkeköy’deki Corona İddiasına Yalanlama

0

Samsun’un Tekkeköy İlçesi Gökçe Mahallesi’nde ikamet eden ve 1,5 ay önce Umre’den dönen M.Ş ile eşi N.Ş, rahatsızlandı. Oğulları tarafından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen M.Ş ile N.Ş, yoğun bakıma alındı. M.Ş’de organ yetmezliği olduğu öğrenildi. Eşi N.Ş. de tedavi altına alındı.

M.Ş.’nin akciğer yetmezliği olduğu ve bu sorunun uzun zamandan bu yana kronik olarak sürdüğü öğrenilirken, hastalığın Umre’de tekrar ettiği belirtildi. Sağlık durumunun ‘kritik olması’ haberi ve eşinin de aynı hastanede tedavi altına alınması önce ilçede, sonra Samsun’da duyuldu ve tedirginliğe yol açtı.

Sosyal medyada ‘coronavirüsüne yakalandıkları’ ve yakınlarının da taramadan geçirdiği iddiaları öne sürülünce, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, devreye girerek, aileyi çok iyi tanıdığını ve tedavi sürecini takip ettiklerini belirterek, test sonuçlarının negatif çıktığını, ‘corona değil kronik hastalıklarının olduğunu’ açıkladı.

TEDAVİLERİNE DEVAM EDİLİYOR
Başkanı Hasan Togar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sosyal medyada ilçemiz ile ilgili çıkan coronavirüs haberlerinin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır. İlçemizde bundan yaklaşık 1,5 ay önce Umreye gidip, orada daha ilk hafta rahatsızlanıp ülkemize dönen bir abimiz şu anda hastanede yoğun bakımda yatmaktadır. Ama iddia edilenin aksine tüm tahlilleri ve tetkikleri negatif çıkmış olup tamamen kronik rahatsızlığından dolayı tedavisine devam edilmektedir. Bilgi sahibi olmadan asılsız iddiaları sosyal medya da yayanlarla alakalı yasal süreçler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine duyurulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz