Samsunspor’un Sefasını Değil Cefasını Çekiyoruz

0

19 Mayıs Stadyumu’nun Kuzey kale arkasında yer alan ve deplasman maçlarında Samsunspor’u yalnız bırakmayan Castle Black taraftar grubu, oluşumları hakkında bilgi verdi. Grup adına açıklama yapan Mücahit Ars, “Samsunspor’un sefasını sürmüyoruz cefasını çekiyoruz ve çekmeye devam edeceğiz.” dedi.

Castle Black’in, Samsun’da neyi amaçladığı ve neden siyahlara büründüğü hakkında konuşan Mücahit Ars, “Hepimizin bildiği üzere Samsunspor takım otobüsünün 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği elim trafik kazasında renklerimize, kırmızı ve beyazın yanına siyahta eklendi. Bugüne gelene dek siyahımızın kırmızı ve beyaz kadar sahiplenilmediğini gördük. Bizler siyahın ağırlığını hissettirmek, mantalitesini aktaracak, Samsunsporumuzun yaşadığı maddi ve manevi kara günleri unutmamak ve elbette unutturmamak adına hem kendimizi siyaha bürüdük hem de bu oluşumu faaliyete geçirdik.” dedi.

ÜNİ-SAM VE CASTLE BLACK AYNIDIR
Mücahit Ars açıklamasına şöyle devam etti: Samsunsporun olduğu her kulvarda biz de varız. İçeride ve dışarıda oynanan müsabakalarda, basketbol maçlarında, altyapı maçlarında takımımızı yalnız bırakmıyoruz. CASTLE BLACK gibi bizler de diyarımızın ucunda Kuzey kale arkasında dostluk ve kardeşlik ortamında takımımızı destekliyoruz. Samsunspor adının geçtiği her sokakta, şehirde, ülkede, kıtada ve iklimde sevdamızın peşinde olmaya devam edeceğiz. Kuzey kale arkasında Şehzadeler ile ortak hareket etmekteyiz. Ayrıca 1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneğinin tribünsel faaliyet gösteren kolu gibi düşünülebiliriz. ÜniSam ve Castle Black ayrı düşünülemeyecek kadar bağlıdır.

“SADECE SAMSUNSPOR” DİYENLER
Kavgamızda omuz verdiğimiz insanlara dikkat ediyoruz. Samsunspor’un sefasını sürmüyoruz cefasını çekiyoruz ve çekmeye devam edeceğiz. Yola çıkış sebebimiz budur. Takdir edersiniz ki yola dostlarla, aile ile çıkılır. Kalbinde Samsun ve Samsunspor aşkı olan, bizlere her zaman bir idol olan rahmetli Av. Teoman Taş ağabeyimizin de dediği “Sadece Samsunspor” diyebilen biriyseniz elbette bir gün dost oluruz, biz sizi buluruz.

SAMSUNSPOR’UN MENFAATLERİ İÇİN
Asıl gayemiz olan 20 Ocak 1989 futbol şehitlerimizi unutturmamaktır. Samsunspor’un menfaatleri için mücadele ederiz. Sosyal manada ise yaz aylarında toplu kamp ve Ramazan aylarında iftar buluşması gibi geleneksel hale getirmekte kararlı olduğumuz etkinliklerimizin yanı sıra, bizi her fırsatta bir arada tutacak pankart, bayrak çalışmaları ve eğlence organizasyonları düzenlemeye de özen gösteriyoruz. Maç günleri dostlarımız ile kahvaltımızı yaptıktan sonra TÜYAP Fuar alanının otopark kısmında toplanırız. Maç saati geldiğinde kortej halinde stadyuma geçeriz.

DARK SİDE İLE BAĞIMIZ VAR
Kimse ile bir düşmanlığımız bulunmuyor. Aksine kapımız dostça çalan herkese dostça açılır. Ancak Samsun ve Samsunspor’a gibi değerlerimize zarar vermeye kalkışan herkes karşısında bizi bulacaktır. Dostluk ilişkisinde bulunduğumuz grup olarak Zonguldakspor tribününden Dark Side ile bir bağımız var. Kendileriyle tribün bazında yakın veya benzeri bir düşünce tarzına sahibiz. Bu sebeple onlarla Zonguldakspor deplasmanı öncesi irtibat kurarak, maç sonunda bir araya geldik. Tanışıp, sohbet ettikten sonra yaptıkları Muzaffer Badalıoğlu pankartını bizlere hediye ettiler. Bizler de 89 kazasını geçiren otobüsün plakasını içeren pankartımızı kendilerine takdim ettik. İçeride oynadığımız Zonguldakspor maçı için şehrimize gelmelerini diledik lakin yaşanan küresel salgın sebebiyle maçımız seyircisiz oynandı ve şehrimizde üzülerek bir araya gelemedik.’

CASTLE BLACK ADI NEREDEN GELİYOR?
Mücahit Ars bu soruyu şu sözlerle yanıtladı: Grubumuz adını popüler roman serisi ve dizi olan Game of Thrones’tan alıyor. Roman içeriğine göre Castle Black bu evrenin en kuzeyinde olup diyarlarını her şeye karşı korumaya yemin etmiş, siyaha bürünmüş insanları içinde bulunduran kalenin adıdır.
Her koşulda Samsunspor’un peşinde olduklarını ifade eden Mücahit Ars, “Biz 20 Ocak 1989 tarihinde yaşadığımız o kara günün hatırına siyahla kalacağız, sizlerde siyahla kalın” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz