Ana Sayfa Samsunspor Samsunspor’un Elinden Kimse Futbolcu Alamaz

Samsunspor’un Elinden Kimse Futbolcu Alamaz

Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen, Fanatik Gazetesi’nde çıkan ‘’Eyüpspor, Samsunspor’un elinden oyuncu kaptı’ haberine tepki göstererek, “Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım bir oyuncuyu almak isterse, o oyuncuyu Samsunspor’un elinden, Yüksel Yıldırım’ın elinden bu ligde kimse alamaz” dedi.

Başkanvekili Veysel Bilen, Genel Müdür Soner Soykan, Genel Kaptan Cenk İşler ve Futbol Gelişim Direktörü ve Başkan Danışmanı Batu Kaplan, Nuri Asan Tesisleri’nde bir araya geldi.

Gündemi meşgul eden Fanatik Gazetesi’ndeki transfer haberi, Bandırmaspor maçı ve diğer konular hakkında konuşan Başkanvekili Veysel Bilen, şu ifadeleri kullandı;

ALTERNATİF AMAÇLI TEMASA GEÇTİK
“Fanatik Gazetesi’nde ‘Eyüpspor Samsunspor’un elinden oyuncu kaptı’ şeklinde haber yapıldı. Bu konuya da açıklık getirmek istiyorum. Ukrayna ve Rusya arasında çıkan savaş nedeniyle bu ülkelerden 2 oyuncu transfer edilebileceğinin gündeme gelmesinin ardından biz de play-off yolunda yaşanabilecek sıkıntıları hesaba katarak alternatif amaçlı daha önceden takip ettiğimiz oyuncularla yine menajer vasıtasıyla temasa geçildi.”

YÜKSEL YILDIRIM İSTERSE ALIR
“Başkanımız görüştü ve bir teklif sunuldu. Bizim yaptığımız teklifi önce kabul ettiler, sonra vazgeçtiler. Yani Samsunspor olarak aldık, getirdik, eskinin tabiri ile tam imza attıracakken kaçırdık gibi bir durum söz konusu değil. Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım bir oyuncuyu almak isterse, o oyuncuyu Samsunspor’un elinden, Yüksel Yıldırım’ın elinden bu ligde kimse alamaz. Bir kere bu gerçeği kabul edelim.”

TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK HASTALIĞI
“Ama bazı çevreler hem kendilerini olduğundan fazla göstermek, hem de Samsunspor’a bir darbe vurmak için bu haberi yaptırıyorlar. Onları boş hayaller ile baş başa bırakmak lazım. Biz bu oyunculara teklif verdik ama daha ötesi olmadı. Bu menajerlik sistemi Türk futbolunun en büyük hastalığıdır. İnşallah meclisten geçecek yeni yasa ile bir disiplin gelecek. Türk kulüpleri bundan çok büyük zarar görüyor. Borçlanan kulüplerin yüzde 80-90’ında menajer oyunları var.”

KİMSENİN AYRICALIĞI YOKTUR
“Biz Samsunspor olarak bu menajer oyunlarına girmedik ve girmeyeceğiz. Yüksel Yıldırım’ın sahibi olduğu kulüpte sistemin, ideallerin, kuralların dışında hiç kimse bir şey yapamaz. Kimsenin ayrıcalığı yoktur. Bu en iyi oyuncu da olsa sistem kabul etmeyecekse Samsunspor ve Yüksel Yıldırım bunu elinin tersi ile iter. Samsunspor için oyuncu çok, istediğimiz oyuncuyu da alırız.”

BEL ALTINDAN VURMAYA ÇALIŞIYORLAR
“Hocamız, scoutumuz, Başkanımız el ele verir, eksiklerimiz varsa tespit edilir ve onları alırız. bazı kulüplerimiz maalesef Türk futbolunun içerisinde rekabeti başka yollara çekmeye, hatta bel altından vurmaya özen gösteriyor. Biz Samsunspor olarak o işlere girmeyiz, girenlerle de hiç işimiz olmaz. Aynı yolda bile yürümeyiz.”

SAMSUNSPOR’DA ÇALIŞMALAR 12 AY DEVAM EDER
“Samsunspor dönemsel olarak değil, 12 ay boyunca bir şirket faaliyetinin içerisinde herkes kendi konularında devam eden bir çalışma periyodunda. Yoksa transfer sezon açıldı 10 gün çalışılsın 350 gün yatılsın diye bir felsefe yok, olamaz da zaten. Hepimiz Samsunspor’u hedeflediğimiz önce Süper Lig’e taşımak, ondan sonra da kulüp olması yolunda en doğru adımları atabilmesi için çalışıyoruz.”

BAŞKANIMIZIN ETRAFINDA KENETLENELİM
“Başkanımız yoğun iş temposuna rağmen bu takım için her şeyi yapıyor, gecesini gündüzüne katıyor, her şeyi yapıyor. Tüm şehrin böyle bir şansa sahip olduğumuzun farkına varması lazım. Başkanımızın etrafında kenetlenmemiz ve ona sahip çıkmamız lazım. Tarafsız bir gözle yapılan doğru işleri desteklemek, eksiklerimiz varsa da yapıcı bir şekilde çözmeye çalışmak lazım.”

YILIN BÜYÜK BÖLÜMÜ YURT DIŞINDA
“Özellikle Yücel Uyar hocamız bir davet karşılığında Başkanımızın da bilgi ve talimatlarıyla Danimarka’ya gitti. Tamamen davete icabetle başlayan ve akabinde iki kulüp nasıl bu işten faydalanabilir bunun için fikir alışverişinde bulunuldu. Batu Kaplan kardeşimiz ise yılın büyük bölümünde yurt dışında. Bundan sonra her fırsat bulduğunda yurt dışı gezilerini sürdürecek.”

MAÇLAR OYNANMADAN KAZANILMAZ
“Bandırmaspor maçı çok önemli. Maçlar hiçbir zaman oynanmadan kazanılmıyor. Ligde son düzlüğe girdik. Her takımın her takımı yenebildiği bir ortamdayız. Takımın durumuna baktığımızda moral olarak iyi seviyedeyiz. Milli ara nedeniyle verilen arada çok iyi çalıştık. Sakat oyuncularımız var ama yerlerine forma giyecek arkadaşlarımız onların yokluklarını aratmayacaktır. Şehir olarak, camia olarak, ekip olarak inançlıyız.”

GÜZEL BİR SONUÇ ALACAĞIMIZA İNANIYORUM
“Özellikle Erzurumspor galibiyetinin ardından hepimizin morali daha da yukarılara çıktı. Play-off iddiamızı daha da kuvvetlendirdik. Ben bu maçtan da güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Bundan sonra tüm karşılaşmalara maç maç bakacağız ve ligin sonunda nerede olacağımız hep birlikte göreceğiz. Ama inancımız play-offtan da olsa bir üst lige çıkacağımız yönünde.”

Fanatik Gazetesi’ndeki haberin tamamen ısmarlama olduğun vurgulayan Futbol Gelişim Direktörü ve Başkan Danışmanı Batu Kaplan, şöyle konuştu:

ANALİZLERİNİ BİZZAT BEN YAPTIM
“Bu bahsi geçen 2 futbolcunun transfer döneminde Başkanımız, ben, Veysel bey, Soner bey, hocamız hep beraberdik. Bu oyuncuların zaten analizlerini bizzat ben kendim yaptım. Bulduğumuz oyunculardan eleyerek gittik ve bu 2 oyuncuda ilerleme kararı aldık. Veysel başkanımızın da dediği gibi yok elimizden almışlar, yok elimizden çalmışlar. Spor Toto1. Lig’den 3 tane kulüp bu 2 oyuncuya talipti.”

BU OYUNCULARA 3 KULÜP TEKLİF YAPTI
“Fanatik Gazetesi’nde yapılan bu haber ısmarlama bir haberdir. Bir gazetecinin yapacağı haber değildir. 3 kulüp teklif verdik. Bandırmaspor’un teklifi en düşük olanıydı. Bizim teklifimiz en ideal olanıydı. Bir Türk menajer araya girdi. Bize mesaj attı ve ‘Beni de bu işin içine dahil etmek zorundasınız, oyuncunun menajerini ben tanıyorum, çünkü ben bu oyuncuyu daha önce Türkiye’ye getirdim’ dedi.”

BİZ 20, ONLAR 45 VERDİ
“Başkanımız Yüksel Yıldırım bey de o menajere, ‘Biz zaten oyuncunun kendi menajeri ile görüşüyoruz. Sana Ekstradan neden para vereyim’ dedi. Daha sonra o Türk menajer bizim yaptığımız teklifi Eyüpspor’a söyledi. Bu oyuncularla ilk ilgilenen zaten Eyüpspor’du. Biz 3’üncü kulüp olarak bu transfere dahil olduk. Eyüpspor da bizim teklifimizin 2 katını verince bu transfer gerçekleşmedi. Bizim için hiç bir problem yok. Bizim 20 bin verdiğimiz oyuncuya Eyüpspor 45 bin verdi. Bunu onlar düşünsün.”

Şehirdeki bütünleşmeyi Bandırmaspor maçında kesinlikle tribünlerde göreceklerine inandıklarını vurgulayan Genel Müdür Soner Soykan ise, şunları söyledi:

ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ
“Özellikle Erzurumspor galibiyeti şehir de, takımı da ciddi bir havaya soktu. Bu birliktelikle, şehrin dinamiklerinin de olaya girmesi ile ortaya çıkan olumlu havayı iyice hissettik. Bandırmaspor maçının bizin için ne kadar önemli olduğunu şehir de fark etti. Cumartesi günü elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Samsunspor Derneği’nin belediyeler ile birlikte düzenleyeceği organizasyonla iftarımızı da hep birlikte açacağız. Minimum Ankaragücü maçındaki, belki de daha fazla sayıda taraftarımızı stada bekliyoruz.”

BU BİRLİKTELİK İNŞALLAH SAHAYA YANSIYACAK
“Erzurumspor maçından sonra şehre yansıyan hava daha önce şampiyon olduğumuz sezonda da olmuştu. Taraftarlarımız sandıklarından bayraklarını çıkardı. Tüm mahallelerde, sokaklarda şampiyonluk mesajları veren bayraklar asılmaya başladı. Taraftarlar, şirketler, sivil toplum kuruluşları takımlarının yanında olduklarını, futbolcuların yanında olduklarını hissettirmeye başladı. İnşallah bu durum sahaya yansıyacak.”

10 BİNİ AŞACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM
“Diğer maçlara oranla çok hızlı bir satışımız var. Bizim maç biletlerimiz gerenle maçtan bir gün önce ve maç günü satılıyor. Şu anda kombinelerle birlikte 5 bine yaklaştık. 10 bine yaklaşacağımızı ve belki de geçeceğimizi düşünüyorum. İftar maçtan bayağı önce olacak. Ama insanların iftardan sonraki psikolojileri çok önemli. Yemeğini yiyip ağırlık çöken, maçı televizyondan izlemek isteyen taraftarlarımız olmasın. Herkesi maça bekliyoruz.”

DİĞER HABERLER

Erhan Usta’nın ‘EYT Çözüm Planı’nı Meral Akşener Açıkladı

TBMM'de Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'EYT Çözüm Planı'nı açıkladı. Meral Akşener, sığınmacı ve kontrolsüz göç politikası, hayalleri hayal olan...

Engelliler İstihdam Engeline Takılıyor

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de engelli vatandaşların sorunları üzerine konuşma yaptı. Engelli vatandaşların her geçen gün yoksullaştığını savunan Yaşar, engelli maaşlarının en...

Pancar Üreticisi Borç Kıskacında

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, şeker pancarı üreticisinin icralarla boğuştuğuna dikkati çekti. Çarşamba Şeker Fabrikası'nın üretime yeniden geçmesi için mücadele verdiklerini ancak bu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Erhan Usta’nın ‘EYT Çözüm Planı’nı Meral Akşener Açıkladı

TBMM'de Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'EYT Çözüm Planı'nı açıkladı. Meral Akşener, sığınmacı ve kontrolsüz göç politikası, hayalleri hayal olan...

Engelliler İstihdam Engeline Takılıyor

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de engelli vatandaşların sorunları üzerine konuşma yaptı. Engelli vatandaşların her geçen gün yoksullaştığını savunan Yaşar, engelli maaşlarının en...

Pancar Üreticisi Borç Kıskacında

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, şeker pancarı üreticisinin icralarla boğuştuğuna dikkati çekti. Çarşamba Şeker Fabrikası'nın üretime yeniden geçmesi için mücadele verdiklerini ancak bu...

Terme Pide Evi’nin İhalesi 18 Mayıs’ta

Terme Belediyesi, kente yeni bir yaşam alanı ve sosyal tesis kazandırmak hedefiyle projelendirdiği 'Yaşam Alanı ve Pide Evi' projesinin pide evi kısmını yap-işlet-devret modeli...