Samsunspor’da Teknik Ekibe Takviye

0

TFF’nin 2. Lig’in başlama tarihini 18 Temmuz olarak işaret etmesinin ardından tüm çalışmalarını bu yönde yapan Yılport Samsunspor’da teknik anlamda bir değişim yaşanabilir. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın, teknik ekibinde değişikliğe gideceği öne sürüldü.

Yakalanan sportif başarının perde arkasında Sağlam’ın kurmaylarının da olduğu sıkça dile getiriliyordu fakat deneyimli teknik adamın teknik ekibini daha da güçlendirmek için kolları sıvadığı öğrenildi.

YENİ İSİMLER KATILABİLİR
Profesyonel bir çalışma ortamı ile takım içerisinde arkadaşlık ruhunu oluşturan teknik ekibin üzerinde yapacağı değişiklik için tecrübeli çalıştırıcı Ertuğrul Sağlam’ın çalışma içerisinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Şu sıralar İstanbul’da evinde olan Samsunspor’un teknik patronu, ekibinde ufak çaplı bir revizyona gidebilir. Sağlam, TFF 1. Lig ve Süper Lig tecrübeleri bulunan isimlerle çalışma kararı alabilir.

BERKEM KAPIYI AÇIK BIRAKTI
Bursaspor’un 2009-2010 sezonunda yaşadığı Süper Lig şampiyonluğunda, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın o dönem yardımcı antrenörlüğünü yapan Birol Berkem’in, Samsunspor’un teknik heyetine dahil olacağı iddiaları dolaşıyor. Spor servisimizin telefonla ulaştığı Birol Berkem, şu anda kesinleşmiş bir durum olmadığının altını çizerek, “Ben Ocak ayında Samsun’a gelerek Ertuğrul hocamızı ziyaret ettiğimden beri bana Samsunspor’a mı gidiyorsun diye soruyorlar. “Şimdilik” böyle bir şey söz konusu değil diyerek” Kırmızı-Beyazlı kulübe kapılarını açık bıraktı. Öte yandan tecrübeli teknik adam Berkem’in yakın çevresine gelecek sezonda Samsunspor’da çalışabileceğini söylediği öğrenildi.

Birol Berkem ve Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’da birlikte kazandıkları Süper Lig şampiyonluğu sonrası göz yaşlarını tutamadıkları bu fotoğraf arşivlerde hala yerini koruyor.

Sağlam’ın şu anda teknik ekibinde, yardımcı antrenörler Gökhan Geylani ile Erdem Yılmazer, kaleci antrenörü Öztürk Tanrıbilir, atletik performans uzmanı Utku Yörükoğlu, analist Şahin Uysal ve asistan Gerçek Yeşilata bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz