Samsunspor TFF’ye Seslendi: Adalet İstiyoruz

0

Ümraniyerspor deplasmanında yaşanan skandaldan sonra Samsunspor kulübü sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu. TFF’nin maçı tekrarlayacağına inandıklarını belirten Kırmızı-Beyazlı yönetim, adalet ve FairPlay istedi.

“UTANÇ TABLOSU YAŞANDI”
Samsunspor Kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üzülerek belirtmemiz gerekir ki Ümraniye Şehir Stadı’nda Türk futbolu adına bir utanç tablosu yaşanmıştır. Maçın hakemi başlama düdüğünden son düdüğe kadar gösterdiği art niyetli tutum ile takımımızı adeta saha içinde sindirmeye çalışmış ne kural ne vicdan tanımıştır.

“MÜSAADE ETMEYİZ”
Tüm futbol paydaşlarının ve kamuoyunun bilmesini isteriz ki başta maddi ve manevi tüm hayatını kulübümüze adamış olan başkanımız Yüksel Yıldırım olmak üzere bu kulüp için ter döken kimsenin emeğinin böyle şaibeli bir zihniyet tarafından gasp edilmesine asla müsaade etmeyiz. Esasında Türk futbolunun çatı kuruluşu olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun da itibarını zedeleyebilecek bu türdeki bir hakem yönetimi başta yine Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tüm futbol paydaşlarının hep birlikte mücadele etmesi gereken bir sorun olarak karşımızda durmaktadır.

“YAŞASIN FAİRPLAY”
“Herkesin olduğu gibi bizim de tek beklentimiz adil bir yönetimdir. Sahada gasp edilen adaletin maçın tekrarı kararı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun saygıdeğer mercileri tarafından yeniden sağlanacağına olan inancımız tamdır. Bariz kural hatasından bağımsız olarak bugün sahada yaşanan hakem yönetimini kınarken FairPlay’in ruhunu yaralayanları futbol kamuoyunun takdirine bırakıyor FairPlay ruhunu yaşatan tüm paydaşlara da alkışlarımızı gönderiyoruz. Yaşasın adalet, yaşasın FairPlay!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz