Samsunspor Tam Gaz Şampiyonluğa

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün Çankaya Köşkü’nde “Coronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı” yapıldı. Kritik toplantıda coronavirüsün etki ettiği tüm unsurlar masaya yatırıldı.

Bunlardan biri ise seyircisiz oynanan liglerin ertelenmesiydi. 3 saat 50 dakika süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusa seslendi. Erdoğan, liglerin ertelenmesi yönünde bir açıklama yapmadı.

ŞAMPİYONLUĞA 3 HAFTA
Liglerin ertelenmesi durumu en çok TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluğa koşan Yılport Samsunspor’u etkileyecekti. Ligin bitimine 6 hafta kalan en yakın rakibi Manisa Futbol Kulübü’nün 10 puan önünde olan Kırmızı-Beyazlılar, çok istediği şampiyonluğa normal sürede ulaşmış olacak. 3 maç sonra şampiyonluğunu ilan edecek olan Samsunspor’un futbolcularını, teknik heyeti coronavirüsten koruma için tedbirleri en üst seviyeye çıkardığı öğrenildi.

YILDIRIM’IN İSTEDİĞİ OLDU
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, önceki gün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Nisan sonuna kadar koronavirüs nedeniyle maçların seyircisiz oynanacak olması ve liglere erteleme olmaması her ne kadar maddi olarak bizlere zarar verse de en iyi karardır. Biz artık asla gerçek yerimiz olmayan 2. Lig’den sıkıldık ve kasaba takımları ile iki senedir oynuyoruz. Bizim gerçek yerimiz olan Süper Lig’e çıkmak için bu senenin bir an önce bitirilmesi lazım. Gerekirse hızlandırılmış olarak da bu son 6 hafta oynatılabilir. Biz hazırız.” demişti.

ÇATLAK SESLER ÇIKMIŞTI
Liglerin ertelenmemesi özellikle Türk futbolunda çatlak seslerin çıkmasına neden oldu. Süper Lig’de görev yapan teknik direktörler ve futbolcular liglerin ertelenmesi gerektiğini vurguladı fakat bu yönde karar alınmadı. Genel olarak spor camiasının ertelenmesi görüşünde olduğu liglerin devam edecek olması, ilerleyen günlerde spor kulüplerinde çıkacak olan sorunların habercisi olarak nitelendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz