Samsunspor Kulübü Dernek Yönetimi Kongre Tarihini Belirledi

0

Samsunspor Kulübü Derneği, olağanüstü kongre tarihini karar defterine yazdı. Bunun yanında şirket yönetiminin isteğiyle ‘yönetim kurulu üye sayısı 9’a, yedek üye sayısı 6’ya düşürülmesi’ gündem maddesi olarak konuldu. Divan ve genel kurul üyeleri bu maddeye ne diyecek merakla bekleniyor.
Samsunspor Kulübü Derneği, Nuri Asan Tesisleri’nde olağanüstü kongre tarihini belirlemek ve karar defterine yazmak için toplandı. Suat Çakır’ın başkanlığında toplanan yönetim kurulu üyeleri, karar defterine 17 Şubat Pazartesi gününü ilk kongre günü, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Şubat Cumartesi gününü ikinci kongre günü olarak imzaladı. Şehit Ömer Halis Demir Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrenin 29 Şubat’ta yapılması ön görülürken, yönetim toplantı kurulu toplantısında kongre gündemine konulan bir karar üyeler arasında tartışmalara neden oldu.
TARTIŞMALARA NEDEN OLDU
Başkan Suat Çakır, şirket yönetiminin “yönetim kurulu sayısı 9 kişiye, yedek üye sayısının da 6’ya düşürülmesi” isteğini üyelerin görüşüne ve onayına sundu. Ancak görüşmelerde bu gündem maddesine itiraz edenler oldu. Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, kararın genel kurulda delegelere sunulması konusunda hem fikir oldu ve bu isteği ‘genel kurulda gündem maddesi’ olarak karar defterine yazdı.
DİVAN VE DELEGELER NE YAPACAK?
Divan Kurulu ve genel kurul delegelerinin genel kurulda şirketin bu isteğine nasıl bir yanıt vereceği merak edilirken, Başkan Suat Çakır ve yönetiminin önümüzdeki günlerde basın toplantısı yaparak, camiayı kongre süreci hakkında bilgilendireceği öğrenildi.
Bilindiği üzere Samsunspor Kulübü Derneği’nin tüzüğünde yer alan Yönetim Kurulu üye sayısı, 15 asil üye ve 15 yedek üyeden oluşuyor. N. Alper CABBAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz