Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal: Dezavantajlı Olacağız

0

Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’a gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından ilk olarak liglerin 12 Haziran’da başlayacağının açıklandığını ifade eden Mustafa Aztopal, “Bu açıklamanın başına ‘şimdilik’ ibaresi vardı. Biz de bu açıklamanın ardından takımı topladık. Çünkü 12 Haziran’a 1 aydan kısa bir süre kalmıştı ve takımı toplayıp idmanlara başlamamız gerekiyordu. İlk testlerimizi yaptık. Şükür ki hepsi negatif çıktı” dedi.

BİZLİK BİR ORGANİZASYONLUK YOK
TFF’nin ikinci bir açıklama ile liglerin başlama tarihini 18 Temmuz’a ertelendiğini vurgulayan Aztopal, “Bu açıklama ile birlikte başlangıç süresi 36 gün ileri atıldı. Bu çok uzun bir süreydi ve bizim 65 gün takımla idman yapmamızın hiç bir anlamı yoktu. Dolayısı ile toplandıktan 3 gün sonra takımı tekrar dağıtmak durumunda kaldık. Yani bizimle alakalı bir organizasyonsuzluk değil, TFF’nin aldığı kararlardan dolayı oluşan bir durumdu. Biz ligler 18 Temmuz’da başlayacakmış gibi beklemedeyiz” diye konuştu.

“ORTADA EŞİTSİZLİK VAR”
Bir aksilik olmaması durumunda önümüzdeki sezon 1. Lig’de mücadele edeceklerini hatırlatan Mustafa Aztopal, “Bizim önümüzdeki sezon oynayacağımız ligdeki takımların maçları 19 Haziran’da başlıyor. Yani bizden 1 ay önce oynuyorlar. Böyle olunca bu kulüpler maçlarını bitirmeye yüz tutmuşken biz maçlara başlayacağız. Her açıdan dezavantajlı olacağız. Yeni takım oluşturmak adına, bu takımın kaynaşması, bir araya gelmesi, takım olarak kamp yapılması adına büyük bir zaman sıkıntısı yaşarız. Bu ciddi bir eşitsizliği ortaya çıkartıyor” dedi.

Bu konuda kaygıları olduklarını vurgulayan Genel Menajer Mustafa Aztopal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Samsunspor Kulübü olarak ne gerekiyorsa yaparız. Kendi içimizdeki organizasyonları, planlamamızı en maksimum seviyede tutarız. Ama yine bir eşitsizlik söz konusu olur. Bizim açımızdan başarılarla dolu geçen bir sezonun daha öncesinden normal şartlarda tamamlanmasını isterdik. Kısmet olmadı. Tüm dünyayı, haliyle ülkemizi de etkileyen bir olayın içerisindeyiz. Umarız bu vakalar daha da azalacak, bizler ve devletimiz gerekli tedbirleri, önlemleri alacak ve olabildiğince çabuk normalleşme sürecine gireceğiz. Kulüp olarak, Başkanımız Yüksel Yıldırım, yönetim kurulumuz, teknik direktörümüz ve futbol şubemiz olarak çalışmalarımızı, yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyoruz. O yönde çalışmalarımız hiç bir sekteye uğramadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz