Ana Sayfa Samsunspor Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen ve Genel Müdür Soner Soykan: Atatürklü Arma İçin...

Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen ve Genel Müdür Soner Soykan: Atatürklü Arma İçin Beyaz Sayfa Açalım

Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen, “Şehirde sanki destek olunacak da bizim yüzümüzden olunmuyor gibi bir algı var. Ayağınıza mı gelmedik, aradınız da telefonunuza mı bakmadık? ‘Hata yaptık’ dedik, özür diledik, daha ne yapalım? Varsa eksiğimiz, yanlışımız gelin anlatın. Artık mazeret değil destek projeleri üretmeliyiz” dedi.

FUTBOL 55 EKİBİ KAMPTA
Samsunspor Başkanvekili Veysel Bilen ve Genel Müdürü Soner Soykan, Kırmızı-Beyazlıların Bolu Gerede’de gerçekleştirdiği yeni sezon kampını ziyaret eden Futbol 55 ekibinin sorularını cevapladı. Kanal 362 ve TV Kaya’nın ortak yayınında gazeteciler Noyan Alper Cabbar ve Selçuk Kaya’nın sorularını cevaplayan Başkanvekili Bilen ve Genel Müdür Soykan, çarpıcı açıklamalarda bulundu ve kentteki siyasilere, iş dünyasına ve STK’lara birlik ve beraberlik mesajı verip, destek çağrısı yaptı.

‘BÜYÜK TRAVMALAR YAŞADIK’
Başkanvekili Veysel Bilen, şunları kaydetti: “Başkanımız Yüksel Yıldırım ve bizler de yaşayarak doğruyu öğreniyoruz. Ertuğrul Sağlam döneminde 70 puanla çıkamadık, travma geçirdik. Son 7-8 maç kendi ayağımıza sıktık. Arkasından pandemide Mustafa Erkanat’ı kaybettik. Başkanımız o dönemde büyük savaş verip adeta yeniden hayata döndü. Bütün bu kaoslar bize tecrübe kazandırdı. Başkanımız her ne kadar kendini kanıtlamış bir iş insanı olsa da futbol başka bir şey. Geçmişten dersler aldık, gerekli çalışmaları yaptık. Bugün de kurulan futbol takımı olarak ilk basamağı çıktık. Şimdi hep beraber hareket edip, diğer basamakları çıkmalıyız.”

‘YANLIŞ YAPTIK’ ÖZÜR DİLEDİK’
Veysel Bilen, sözlerine şöyle devam etti; “Başarı gelecekse birliktelikle gelir. Forma, kombine, loca satışından elde edilecek gelirle biz en fazla 2 futbolcu alabiliriz. Burada amaç birlikteliği göstermek. İnanın maddiyat ikinci planda. Samsun’da belediyeler, STK’lar, iş insanları bu konuda yanımızda olduklarını göstermeliler. Asgari ücretle çalışan sevdalılarımız, oradan buradan kısıp forma kombine alırken, şehirde söz sahibi iş insanları maalesef aynı hassasiyette değil. ‘Takım şehirden uzaklaştı, taraftar küstü’ söylemleri var. ‘Yanlış yaptık’ dedik, ‘hata yaptık’ dedik, özür diledik, daha ne yapalım? Biz gerekli adımları attık, artık şehrin de gerekli adımları atması lazım.

‘AİDİYET DUYGUSU OLUŞMALI’
Geçmişte yöneticilik yapmış bir arkadaşımıza gittik. ‘Takım şehirden koptu, şirket şöyle o böyle bu böyle’ dedi bize. ‘Tamam’ dedik önümüze düş gerekeni yapalım. Loca, kombine, forma alması için bizi birilerine yönlendir’ dedik, ortada bir şey yok. ‘Sen al’ dedik ‘işler kötü’ dedi. Bir başka söylem ‘Yüksel Yıldırım’ın şirketine niye para verelim’. Siz Yüksel Yıldırım’a para vermiyorsunuz ki, siz Samsunspor’un formasına, locasına, kombinesine para veriyorsunuz. Ünlü bir iş insanının mağazasından tişört alırken parasını ödemiyor musunuz? Bu da aynı olay. Şehirde aidiyet duygusunu yeniden oluşturmalıyız. Herkesin gücü nispetinden gereken desteği vermesi lazım.”

‘ŞİKAYET VAR, SONUÇ YOK’
Veysel Bilen, “Her yerde şikayet var. Sanki biz olmasak destek olacaklar da biz varız diye olmuyorlar algısı var. Ayağınıza mı gelmedik, aradınız da telefonunuza mı bakmadık, toplantı istediniz de randevu mu vermedik. Anca şikayet, anca şikayet. Ağustos başından lig başlayana kadar hızlı bir kampanya başlatacağız. Bu kampanyada başkandan yetki istedim, ‘ayağına gidip de destek olmayanları afişe edelim’ dedim. Kurban bayramında bayramlaşma yaptık. Şehrin ileri geleni yok, mülki amiri yok, belediye başkanı yok, millekvekilleri yok, STK yöneticileri yok, Divan Kurulu’ndan bile doğru dürüst gelen yok, iş dünyası yok. Samsunspor’un programına gelmeyeceksiniz, bizim yanımızda olmayacaksın, sonrasında yukarıdan aşağıya eleştireceksin” dedi.

‘DERNEK YAPISI GÜÇLENECEK’
Başkanvekili Bilen, “Her dönemde eksikleri tamamlamak, geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yönetim kurulu konusunda da bir çalışma içerisindeyiz. Derneğin de gelişmesi için hamleler olacak. Derneğimizin kontrolündeki basketbol takımının başarısı ortada. Oradan da çıkardığımız sonuçlar var. Yeni spor yasasıyla birlikte de bazı yenilik gerekiyor. Başkanımızla istişare ederek yeni bir yapı kuracağız. Bu zamana kadar fikir alışverişi konusunda görüşmeler yaptık. Dernek-şirket ilişkisini güçlendirecek bir yapı istiyoruz. Yakın zamanda dernek yönetimi konusunda adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

‘DAHA GÜÇLÜ BAŞLIYORUZ’
Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan ise şöyle konuştu: “Tarihin en zor sezonunu oynayacağız. Herkese büyük iş düşüyor. İyi bir takım kuruldu. Keyifli bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Bir önceki sezonu başarısız geçen büyük kulüpler, sezona sıkıntılı başlar. Biz bu algıyı da kırdık. Şu anda çok güzel bir hava var. Daha güçlü bir şekilde yeni sezona başlayacağız. Hem maddi, ham manevi anlamda artık güçlü bir Samsunspor var. Yapılan güzel işler sportif başarıya dönüştüğünde daha da iyi durumda olacağız.”

‘SAHİPSİZLİK ŞEHRİN AYIBI’
Soner Soykan, “Biz kapılardan kovulma derecesinde her yere gidiyoruz. Yemekler, ziyaretler aklınıza ne geliyorsa yapıyoruz. Ama sonuçta çaresiz kalıyoruz. Ben 10 yaşımdan bu yana Samsunspor’un içindeyim. Samsunspor hiçbir dönemde şehirden çok büyük destek bulamadı ki. Bu maalesef şehrin ayıbı. Bu zamana kadar Samsunspor 5 bin kombine satıyordu da, biz mi satamadık? Forma, kombine, loca ve gelirde bizim dönemimiz rekor kırdı. Ama bakıyorsunuz öyle bir algı oluşturuluyor ki, sanki biz bir şey yapmıyoruz” diye ifade etti.

‘DOĞRU YOLU BULALIM’
Genel Müdür Soykan, “Aslında kulübe büyük destek gelecek de, biz hareket etmiyoruz gibi algı yaratılıyor. Biz maddi manevi destek bulmak konusunda inanın üzerimize düşeni yapıyoruz. Eksiklerimiz varsa da lütfen bize gerekli adımları atın, doğru yolu bulalım. Biz bir yere gittiğimizde bize bağış yapın da demiyoruz, forma, kombine alın diyoruz. İyi bir kadro kuruldu, maddi sorun yok ama bunlar yeterli değil. Şehrin de gerekli hasassiyette olmalı. Oyuncu Samsun’da gezerken inanmış bir halk görmeli. Belediyelerin panolarında destek mesajları görmeli. Başarı böyle geliyor” diye konuştu.

BİLETTE YETKİLİ PASSOLİG
Soner Soykan, sözlerini şöyle tamamladı; “Büyük resme bakıp takımımıza sahip çıkmalıyız. Bu iş transferle olsa, biz de olurduk ama öyle olmuyor. Diğer noktaları kaçırmamak gerekir. Taraftar heyecanla tramvaya binip maça geliyor ama iş insanları gelmiyor. İş insanlarını, şehrin ileri gelenlerini de aramızda görmek istiyoruz. Son bir konuda stadın biletle ilgili tüm organizasyonunu passolig yapıyor. Şu anda sıkıntı yaşayanlar bizleri öne sürüyor ama elimizden gelen bir durum yok. Biz sıkıntılar yaşanmaması için firmaya gerekli ikazları yapıyoruz ama bu konuda karar merci biz değiliz.”

DİĞER HABERLER

Samsunspor Basketbol’a Dev Sponsorlar

Samsunspor Basketbol, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Samsun'un 4 dev şirketi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Kırmızı-Beyazlılar, hedefi şampiyonluk olarak belirledi. Başkanvekili Arzu Uslu, "Bu Sene...

Tekkeköy’den Samsunspor’a Tam Destek

Tekkeköy Belediyesi, yeni sezon öncesi 500 öğrencinin Samsunspor passolig kartını yenilerken, hafta sonu düzenlenecek sünnet şöleni için de 300 forma satın aldı. Başkan Hasan...

CHP’li Vekiller İlkadım Belediyesi’nde

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Samsunspor Basketbol’a Dev Sponsorlar

Samsunspor Basketbol, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Samsun'un 4 dev şirketi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Kırmızı-Beyazlılar, hedefi şampiyonluk olarak belirledi. Başkanvekili Arzu Uslu, "Bu Sene...

Tekkeköy’den Samsunspor’a Tam Destek

Tekkeköy Belediyesi, yeni sezon öncesi 500 öğrencinin Samsunspor passolig kartını yenilerken, hafta sonu düzenlenecek sünnet şöleni için de 300 forma satın aldı. Başkan Hasan...

CHP’li Vekiller İlkadım Belediyesi’nde

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Eylül Cumartesi Günü Samsun’da Miting Düzenleyecek

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Eylül 2022 Cumartesi günü Samsun'a geleceğini açıkladı....