Samsunspor Başkanı Yıldırım: Açıklamam Yanlış Tarafa Çekilmesin

0

Futbol 55 programında, Samsunspor Basketbol takımının son durumu hakkında konuşurken bazı söylemlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Başkan Yıldırım, “İngiltere salak mı basketbola yatırım yapmıyor” derken, Türkiye, İspanya, Almanya, İtalya gibi ülkeler yanlış yapıyor demek istemedim. Açıklamam yanlış tarafa çekilmesin.” dedi.

Kanal 362 ekranlarında yayınlanan, gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu Futbol 55 programında birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, basketbol hakkında söylediklerinin belli bir kesim tarafından yanlış tarafa çekildiğini ifade etti.

“İLERİDE PROFESYONEL YAPACAĞIZ”
Başkan Yıldırım, Halk Gazetesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Bizim Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. olarak hedefimiz Süper Lig’e çıkmak ve daha sonra kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp haline getireceğiz. Sponsor, bilet, reklam, Süper Lig gelirleriyle, futbolcu yetiştirip satan, bundan para kazanan bir kulüp haline geldiğinde, basketbol takımını amatörden alıp profesyonel bir hale getirir, hak ettiği ligde mücadele ettiririz. Hedefimiz, doğru zamanda para olduğu zaman basketbol takımını götürmek. Bu takıma şu anda Samsun’da destek verecek kimse yok. Vakti geldiğinde biz basketboluda futbol takımı gibi başarılı bir hale getireceğiz. Şu an erken. Samsunspor amatör olarak, basketbol, boks ve okçuluk olarak dallarında devam edecek. İnşallah bunlarıda ileride profesyonel yapacağız.” dedi.

“YANLIŞ TARAFA ÇEKİLMESİN”
Futbol 55 programında, Samsunspor Basketbol takımının son durumu hakkında konuşurken bazı söylemlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Başkan Yıldırım şöyle devam etti: Ben “İngiltere salak mı basketbola yatırım yapmıyor” derken, Türkiye, İspanya, Almanya, İtalya gibi ülkeler yanlış yapıyor demek istemedim. Açıklamam yanlış tarafa çekilmesin. İngiltere yapmıyor, futbola fokus olmuş durumdalar. Samsunspor henüz Avrupa’ya gitmemiş. Biz önce oraya gidelim. Basketbol zaten Türkiye’de oynanıyor, ikinci spor konumunda. İstanbul’da çok iyi takımlarımız var, basketbolcularımız NBA’ye gidiyor, Avrupa kupalarımız var. İlla her şehirde basketbol takımı olacak diye bir şey yok. Biz şu an futbol takımına konsantre olmuş durumdayız ve zamanı geldiğinde basketbol takımımızın 1. Lig’de olması için gerekeni yaparız ama bugün değil.” şeklinde konuştu.

Başkan Yıldırım, “Ben geçmişte basketbol oynadım. Hatta eski yıllarda Samsunspor Basketbol’u kurdum, 1 Lig’e çıkardım.” diyerek basketbola sempatisinin olduğunun altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz