Samsunspor Anıtı İhaleye Çıkıyor

0

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Millet Bahçesi’ne yapmak istediği Samsunspor Anıtı 17 Ağustos’ta ihaleye çıkıyor. Proje yılbaşına kadar bitirilecek.

Yılport Samsunspor’a 40 yıl kadar ev sahipliği yapan, sayısız başarıların, galibiyetlerin elde edildiği eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapılan Millet Bahçesi, Haziran ayının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans sistemiyle katıldığı törenle hizmete açılmıştı. Daha öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Millet Bahçesi’ne Samsunspor Anıtı yapılacağı sözü verilmiş fakat açılışta anıtın yer almaması tepkileri de beraberinde getirmişti.

DEMİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir düzenlediği basın toplantısında, “Proje 3-4 ay sonra tamamlanacak. Millet Bahçesi’nde Samsunspor Anıtı’nın yeri ayrıldı” demişti. Demir, 4 Şubat tarihinde anıtın Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından tasarlandığını söylemişti fakat basın mensuplarıyla paylaştığı proje, 2017 yılında Canik Belediyesi’nin paylaştığı projeyle aynı çıkmıştı.

İHALESİ 18 AĞUSTOS’TA
Başkan Demir’in Millet Bahçesi’ne yapmak istediği Samsunspor Anıtı’nın ihalesi, resmi gazetede yayınlandı. Halk Gazetesi’nde yayımlanan ilanda, ihalenin 17 Ağustos günü yapılacağı ve ihaleyi alacak olan firmayla sözleşme imzalandıktan 5 gün içerisinde Millet Bahçesi’nde yer tahsisinin yapılacağı belirtildi. Yer tahsisinin yapılmasının ardından ise firmanın 120 gün içerisinde Samsunspor Anıtı’nı yapacağı vurgulandı.

GÜNDEME HALK GETİRDİ
6 Haziran tarihinde açılan Millet Bahçesi’nde söz verilmesine rağmen henüz Samsunspor Anıtı’nın olmayışı Halk Gazetesi spor servisinin dikkatinden kaçmamış, konuyu gazete manşetine taşımıştı. Ardından Başkan Demir yaptığı açıklamada, anıtı yılbaşına kadar tamamlayacaklarının sözünü vermişti.

YILDIRIM: BANA SORAN OLMADI
Millet Bahçesi’ne Samsunspor Anıtı yapacağını söyleyen Mustafa Demir’in anıtla ilgili Başkan Yüksel Yıldırım’la hiç bir şekilde fikir alışverişinde bulunmaması şaşkınlık yaratmıştı. Samsunspor patronu Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Maalesef hiç kimse bana bu anıtla ilgili bir şey sormadı ve bilgi de vermedi” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz