Samsunspor 350 Bin Lira Zarardan Döndü

0

Samsunspor Basketbol oyuncuları Ante Delas ve Predrag Samardziski’nin toplamda 70 bin dolar alacakları bulunurken, 20 bin dolara el sıkışıldı ve takımdan gönderildi. Kırmızı-Beyazlı kulüp bu oyuncularla yollarını ayırarak 350 bin lira zarardan kurtuldu.

Kovid-19 salgını nedeniyle tüm sportif faaliyetlerin ve liglerin ertelenmesinin ardından ülkesine dönmek isteyen Hırvat oyuncu Ante Delas’la Samsunspor yollarını ayırmıştı. Ante Delas’ın gidişinin ardından bir diğer yabancı oyuncu Predrag Samardziski’nin de ayrılmasına sıcak bakan Kırmızı-Beyazlı yönetim, bu iki oyuncuyla oturduğu pazarlık masasından 350 bin lira karla kalktı.

10 BİN DOLARA EL SIKIŞILDI
Samsunspor Kulübü Derneği Başkanvekili Savaş Boyar, Eğitim, Altyapı ve Sportif Faaliyetlerden Sorumlu yönetici Ergin Zorlu ve Genel Sekreter Onur Bıyıklı’nın yürüttüğü görüşmelerde 45 bin dolar alacağı olan Ante Delas’a 10 bin dolar ödeme yapıldı, 25 bin dolar alacağı olan Makedon oyuncu Predrag Samardziski’ye de 10 bin dolar verildi ve sözleşmeleri feshedildi. Yani Samsunspor bu oyunculara 50 bin dolar (350 bin lira) ödemekten kurtuldu. Bu hareketle Samsunspor Basketbol takımının ekonomisi biraz olsun nefes aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz