Samsunlu Şoförler Başkan Demir’den Yakıt İsteyecek

0

Samsun Şoförler Odası Başkanı Fevzi Apaydın, İstanbul ve Ankara’da dolmuşlara verilen yakıt desteğini örnek gösterdi; Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalacaklarını söyledi.

Samsun Şoförler Odası Başkanı Fevzi Apaydın, koronavirüs salgını ile birlikte toplu taşımada büyük bir yolcu kaybı yaşandığına dikkat çekerek, “İşlerimizde en az yüzde 70 oranında düşüş yaşandı. Dolmuş hatlarımızda çalışan minibüsler zarar ediyor. 14 kişilik araçlar 7 kişiyi de bulamıyor artık” dedi.

Başkan Apaydın, “Uzmanlar sürekli televizyonlarda toplu taşıma araçlarından mümkün oldukça uzak durulması yönünde uyarılarda bulunuyor. Şoför esnafı da hem evine ekmek götürmek hem de ulaşım ihtiyacının karşılanması için çalışmak zorunda. Yakıt masrafını dahi çıkartamayan çoğu esnafımız adeta zararına çalışıyor” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR DESTEK VERMELİ
Ankara ve İstanbul’da olduğu gibi Samsun’da da dolmuşların yakıt giderlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenmesi için Başkan Mustafa Demir’den talepte bulunacaklarını dile getiren Şoförler Odası Başkanı Fevzi Apaydın, şöyle konuştu; “Biz de kamu hizmeti yapıyoruz. Eğer biz bu işi yapmazsak belediye kendi toplu taşıma araçları ile yapacağından daha çok zarar edecek. Bizler para değil, yakıt desteği istiyoruz. Araçlarımızın günlük harcanan yakıtın yarısının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasını talep ediyoruz. TBMM’den çıkartılan yasa ile belediyelerin toplu taşıma araçlarına yardım yapılabilmesi gibi yaptırım getirildi. Bunun Samsun’da da uygulanmasını talep ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ile görüşeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz