Samsunlu Şehitlerden Çocuklara Bayramlık

0

Atakum Şehir Platformu üyeleri, bayramlık kıyafet ve ayakkabılarını ulaştırdıkları çocuklara, “Bu hediye sana, paketin üzerinde adı yazan şehidimizin armağanıdır” diyerek, teslim ediyor.

Atakum Şehir Platformu, ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirdiği erzak dağıtımlarının ardından örnek bir projeye daha başladı.

Atakum İlçesi’nde geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı için 1555 çocuğa bayramlık kıyafet ve ayakkabı ulaştıran Atakum Şehir Platformu üyeleri, bu bayramda da aynı rakama ulaşmak için çalışıyor, ancak bu kez duygulandıran bir sistemle hareket ediyor.

Platform üyeleri, çocuklara hediye paketlerini, her birinin üzerinde bir Samsun şehidinin adının yazdığı çantalarla ulaştırıyor.

ŞEHİTLERİMİZ UNUTULMASIN
Samsunlu şehitlerin unutulmaması ve yeni nesillerin de kahramanlarını tanıması için, bu yıl bayramlık kıyafet ve ayakkabı kampanyasının formatını değiştirdiklerini söyleyen Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil, “Pandemi başladığı günden bu yana farklı çalışmalarla 10 bin aileye ulaştık. Paketlerimizin her birinin üzerine bir Samsunlu şehidimizin adını yazdık. Kapılarına gittiğimiz çocuklarımıza, kıyafetlerini teslim ediyor ve bu hediyeyi onlara paketlerinin üstünde yazan şehidimizin gönderdiğini söylüyoruz. 300 çocuğumuza ulaştık. Hedefimiz bu rakamı yine 1555’e ulaştırmak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz