Samsunlu Halil’in Çığlığı

0

Samsun’un Asarcık İlçesi Emirmusa Karakiseoğlu Mahallesi’nde yaşayan Şerif Artış’ın İstanbul’da ikamet eden Halil Artış isimli oğlu, yanlış tedavi yüzünden yürüyemiyor.

Aynı zamanda kanser tedavisi gören 38 yaşında evli ve bir çocuk babası olan Halil Artış, 2014 yılında 2 kere yanlış teşhisten dolayı ameliyat olduğunu belirtti. 2017 yılında ise kanser tedavisi için tekrar ameliyat olduğunu ve tümörün alındığını söyleyen Halil Artış, ameliyattan sonra yürüyemez hale geldiğini ve 6 kür kemoterapi, 12 gün ise ışın tedavisi aldığını sözlerine ekledi.

Kemoterapiden sonra ise tümörün vücudunun çeşitli bölgelerinde metastaz yaptığını ve sağ tarafının iflas ettiğini söyleyen Asarcıklı Halil Artış, idrarını yapamaz hale geldiğini, sonda takıldığını söyledi.

6 AYLIK TEDAVİSİ 150 BİN LİRA
Tümörün kemoterapi ve radyoterapiye cevap vermediği için devlette de tedavisinin bittiğini söyleyen Halil Artış, devlet hastanelerinde alternatif kanser tedavisi olmadığı için ancak özel hastanelerde kanser tedavilerinin olduğunu ve başarılı olduklarını ifade etti. 1 çocuk babası Halil Artış, gittiği bir özel hastanenin altı aylık tedavisinin 150 bin lira civarı olduğunu belirtti.

Maddi imkansızlıklardan dolayı kanser tedavisini özel hastanelerden alamayacağını, bu sebeple hayırseverlerden tedavisi için yardım talebinde bulunan Halil Artış, “Ailem için yaşamak istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz