Samsunlu Esnafa 50 Bin TL’lik Can Suyu

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, esnafa 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı sağlandığını açıkladı.

Pandemi sürecinde ekonomik anlamda çok zor günler geçiren esnafın bir nebze olsun nefes alması için esnafa adeta can suyu olacak 50 bin liralık destek paketi oluşturulduğunu belirten SESOB Başkanı Eyüp Güler, “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında gerçekleştirilen esnaf ve sanatkarın nakit ihtiyacını karşılayacak kredi hakkında bilgi verdi.

Başkan Güler, “Bu krediye Şeker mobil şube üzerinden de ulaşılabilecek. Esnaf sicil kaydı olan tüm esnaflar mobil şube üzerinden kolayca başvuru yapabilecek. Esnafların 50.000 TL’ye kadar nakit kredi ihtiyacı, 36 aya varan vadeler ve avantajlı faiz oranları ile karşılanacak.6 aya kadar ödemesiz taksitlendirme talep edilebilecek ve 12.taksite kadar düşük tutarlardan ödeme seçeneğinden faydalanabilecek aynı paket kapsamında İnternet şube veya mobil şube üzerinden yapılacak havale ve eft işlemleri ücretsiz yapılabilecek. 1 yıl boyunca Pos inaktiflik ve 10 yapraklı çek karnesi ücreti alınmayacak. Nakit desteğinden yararlanacak esnaf ve sanatkarlar dilerlerse Şekerbank üreten kart ya da Bonus Business Kart sahibi olabilecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz