Samsun’dan Üç Firma İlk 500’de

0

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl yaptığı Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayici Kuruluşu’nun 2019 yılı raporu sonuçları açıklandı. Üretimden net satışlara göre Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine Samsun’dan üç firma adını yazdırdı.

Açıklanan raporda, Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti. 1.832.970.079 TL üretimden net satışla 113. sırada yer alırken, Ulusoy Un San. ve Tic. A.Ş. 652.005.724 TL üretimden net satışla 380’inci sırada ve Özyılmaz Fındık Tic. ve San. Ltd. Şti de 526.382.380 TL üretimden net satışla 457’inci sıradan listeye girerek Samsun’un gururu oldular.

GURUR DUYUYORUM
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Adını listeye yazdırarak göğsümüzü kabartan Samsunlu firmalarımızla büyük bir gurur ve büyük onur duyuyorum. Firmalarımızla ne kadar övünsek azdır. Tüm dünya ülkeleri binlerce insanın ölümüne neden olan pandemiye karşı büyük bir savaş veriyor. Zorlu bir dönemden geçtiğimiz aşikar. Ancak şu da bir gerçek ki; küresel boyutta karşı karşıya kaldığımız bu pandemi tüm dünya için yepyeni bir çağın habercisi. Eğer yeniçağa göre konumlanırsak bu pandemi bizim için büyük bir fırsat olabilir. Bu değişimden azami faydayı elde etmeliyiz. Tüm zorluklara ve olumsuzluklara rağmen ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına kim bir çivi çakıyorsa, kim bir taş üzerine bir taş koyuyorsa, kim aş, iş veriyorsa ona minnettarız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz