Samsun’da Yürekleri Burkan İki Kare Fotoğraf!

0

Coronavirüse karşı ülke çapında alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı verilirken, Samsun’da iki yaşlı adam yasak olmasına rağmen sokaktaydı ve geçimini sağladıkları atıkları toplamaya devam ediyordu.

Coronavirüs salgını nedeniyle en riskli grup olan 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelirken, Samsun’da bir gazeteci tarafından çekilen fotoğraf yürekleri burktu. Yasak olmasına rağmen sokağa çıkan ve çöplerden atık toplayan yaşlı adam sağlığını hiçe sayarken, kimsenin yaşlı amcayı uyarmaması dikkatlerden kaçmadı.

ANKARA’YI ÖRNEK GÖSTERDİ
Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ da aynı gün içinde çektiği bir fotoğrafı, sosyal medya hesabından da şu ifadelerle paylaştı: “Samsun’da bu sabah. Atık toplayıcılar için Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden ivedi çözüm. Örnek Ankara Büyükşehir Belediyesi. Corona günlerinde sosyal devleti, halktan yana kamucu yerel yönetim örneklerini kalıcılaştıralım.”

Bilindiği üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi, coronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında kentte kâğıt toplayıcılığının yasaklandığını duyurmuş, geçimini kâğıt toplayarak sağlayanların barınma ve gıda ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağı açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz