Samsun’da Yoğun Bakımlarda Sıra Bekleniyor İddiası

0

Samsun’da korona virüs vaka sayıları son 10 gün içinde yüzde 50 ila 100 oranında artış gösterdi. Vakalar artmaya devam ederken, hastanelerdeki yoğunluk ise artıyor. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yer kalmadığı, korona virüs vakalarının sıra beklediği öne sürüldü.

VATANDAŞLAR SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR
Sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışan vatandaşlar, Samsun’da yoğun bakım yatak sırası beklediklerini belirtti. Kimi vatandaş paylaşımında Samsun, Amasya ve Çorum’da bir tek boş yoğun bakım yatağı bulamadıklarını belirterek, kaybettiği babasının acısını dile getirdi.

Kimi vatandaş Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımın dolu olması nedeniyle sıra beklediklerini belirtti. Bazı vatandaşlar ise durumun çok kötü olduğuna vurgu yapıyor.

HASTANELER EK SERVİSLER AÇIYOR
Öte yandan, Samsun’da hastanelerde artan korona virüs vakalarına yetişebilmek için poliklinik servislerini artırmaya başladı. Gazi Devlet Hastanesi Acil Servis girişine yeni bir bölümün inşaatına başlandı. Diğer hastanelerde de Covid bölümlerinin sayılarının çoğaltılmaya başlatıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz