Samsun’da Yerel Esnafına Sahip Çık Çağrısı

0

Samsun TSO Başkanı Salih Murzioğlu, pandemi sürecinde ciddi sıkıntılar yaşayan yerel esnaflara sahip çıkılması çağrısında bulunarak, “Samsun’da var, Samsun için al” dedi.

Pandemi nedeniyle iş dünyasının, özellikle de yerel esnaf, üretici ve işletmelerin oldukça zor bir dönemeçten geçtiğini ifade eden Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu “Korona virüsle mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalar, ticari ortamı ve en çok da yerel işletmeleri olumsuz yüksek ölçüde etkiledi” dedi.

TSO Başkanı Murzioğlu, “Üyelerimizin büyük bir çoğunluğu günlerce işletmelerini kapatmak, bir kısmı faaliyetlerine kısıtlama getirmek zorunda kaldı. Günlük giderlerini bile karşılamakta zorluk çekiyorlar. İşletmeler faaliyetlerinin devamlılığına ihtiyaç duyuyor” diye konuştu.

SAMSUN’DA VAR, SAMSUN İÇİN AL
Başkan Salih Murzioğlu, şöyle konuştu; “Dayanışma kültürü, tarihimizden gelen bir kültür. İşte bugün tam zamanı. Bu sıkıntılı dönemi güçlü bir dayanışmayla aşabiliriz. Halkımızdan ricamız yerli firmaları tercih etmeleri. Samsun için daha fazla aş ve iş olsun istiyorsak, alışverişlerinizde lütfen yerli firmaları tercih edin. İşletme sahiplerinin çoğu eşimiz, dostumuz yakınımız. Süreç normalleştiğinde yine o esnafı görmek istiyorsak alışverişlerimizde yerel işletmeleri tercih edelim. Yerel markalarımızdan siparişlerimizi verelim. İşletmelerimize yerelde ne kadar çok sahip çıkarsak, paramızın Samsun’da kalmasını, yerelden ekonomiye destek verilmesini sağlamış oluruz.”

‘HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ’
Samsun TSO Başkanı Salih Murzioğlu, “Unutmayalım ki; hepimiz aynı gemideyiz. Kapanan her kepenk, duran her makina; artan işsizlik ve ekonomiye vurulan yeni bir darbe demektir. Birbirimize omuz vererek, pandeminin yarattığı bu fırtınada birbirimizden aldığımız güçle ayakta durmalıyız. Samsun da var, Samsun için al. Ticaretini koru, Samsun’a sahip çık” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz