Samsun’da Vatandaşın İnadına Daireli Çözüm

0

Samsun’da corona virüsle mücadele kapsamında PTT önlerinde bin liralık yardım ücretini almak ve diğer işlemleri için bekleyen vatandaşlar arasında sosyal mesafeyi sağlamak için işaretleme yapıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın talimatı ile dün başlayan uygulama kapsamında Terme ve Çarşamba İlçesi ile merkez postane önünde işaretleme yapılarak sıra bekleyenlerin arasında sosyal mesafe sağlandı. Vatandaşlar işlemler için tek tek sırayla içeriye alındı.

DİĞER İLÇELERDE DİKKATE ALINMADI
Ancak Samsun’un diğer ilçelerinden yansıyan görüntülerde vatandaşların sosyal mesafeye uymadıkları görüldü. Vatandaşlar, corona virüsünün bulaşma riskine aldırmadan sosyal mesafe kuralını kulak arkası yaptı.

DİĞER BÖLGELERDE UYGULAMA BAŞLAYACAK
Samsun Valisi Osman Kaymak, PTT önlerinde sosyal mesafenin sağlanacağını açıkladı. Sosyal medyadan açıklama yapan Kaymak, uygulamanın başladığını ve diğer yerlerde de uygulanacağını belirterek, “Samsun PTT Başmüdürlüğümüzün vatandaşlarımızın işlemlerini yaparken sosyal mesafeye uymaları için aldığı tedbirler sonuç vermiş, beklenen görüntü oluşmuştur. PTT çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Uygulama başladı, tüm PTT ve banka şubeleri en kısa zamanda çalışmalarını tamamlayacak ve sosyal mesafe sağlanacaktır” dedi.

SOSYAL MESAFE HAYAT KURTARIR
PTT Samsun Başmüdürlüğü’nden kurum önünde oluşan yoğunluk ile ilgili açıklama yapıldı. Sosyal mesafenin hayat kurtardığı belirtilen açıklamada, “Müşterilerimiz ve çalışanlarımızın sağlığı için iş yerlerimizin önünde sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapıyoruz. Emniyet teşkilatımız ile iş birliği içinde vatandaşımızı sosyal mesafe konusunda uyarıyor, hijyen tedbirlerini hatırlatıyoruz. Tüm müşterilerimizden, işyerlerimiz önünde aldığımız sosyal mesafe düzenlemelerine ve hijyen tedbirlerine uyma konusunda gerekli özeni göstermelerini bekliyoruz. İş yerlerimizde meydana gelebilecek yoğunluğun azaltılmasına destek olmak için işlemlerinizi Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve düzenli olarak dezenfekte edilen PTT ATM’lerimizden ve PTTBank internet bankacılığı uygulamamızdan yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz” denildi.

VALİ KAYMAK: “PTT ÖNLERİNDE SOSYAL MESAFE SAĞLANACAK”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz